Odrudy rajcete - ne F1



host - 1.56 (?) 
4.3.2017 4:42, zobrazeno: 3091x

Dobry den,

chtel bych se vas zeptat jakou odrudu rajcat byste doporucili. Chtel bych pestovet nejakou odrudu, ktera neni F1, ma dobrou chut a slusne vynosy. Semina bych si chtel uchovavat pro dalsi roky, proto bych vyloucil F1. Budu mit jen par rostlinek, tak proto by se mi hodilo, aby i slusne plodila.

Diky Martin

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
wopka - (1) - 1.56 (?), 4.3.2017 4:50

Tak jsem se uz zaregistroval. Jeste bych doplnil, ze rajcata bych pestoval v Brne, venku s dostatkem slunce v nadobe

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 187.216 (?), 4.3.2017 8:43

Jeden rok jsem udělal někde chybu a přišel komplet o sazenice svých rajčat. Cestou na zahradu jsme se stavili v Ořechově v zahradnictví a koupili za 15 korun kus od majitele 2 druhy-nebyly F1. Jeden se jmenoval - žlutá, druhý druh byl - červená. Rajčata nestála za nic ani tvarem, ani chutí, pravděpodobě byla pěstovaná rovněž z vydlabaných semen.

Na to že jich pěstujeme každoročně kolem 60 a v tomto množství jsem je i platil, řekl bych, že jsme si pěkně naběhli.

Zlatá moje Tornáda F1, i když každý rok semínka kupuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 130.240 (?), 4.3.2017 10:24

dobre skusenosti su s kumato F2, kumato F3...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 173.17 (?), 4.3.2017 20:41

Na světě existují tisíce odrůd rajčat. Některá jsou mrňavá (třeba jen 4 g), některá jsou středně veliká (okolo 100 g) a některá jsou velmi velká (tzv. bifteky), jejichž hmotnost je často větší než půl kila. A k tomu mohou být rajčata nejen červená, ale i růžová, žlutá, oranžová, zelená, pruhovaná, atd. Mohou být také s plodem kulovitým nebo připomínajícím švstka, datli, hrušku, atd. Jaké rajče chcete pěstovat si musíte vybrat sám! Potom je odzkoušet a buď u něho zůstat nebo zkoušet dál jiné.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 228.74 (?), 8.3.2017 10:51

První pěstujte klasiku Stupické polní rané, a pak už to záleží na vás.

Promyslete si, co za typ rajčat chcete, jestli cherry, steaková, pastová, jestli je máte na saláty, ozdobu jídel, sušení...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika