Odrůdy melounu vodního



host - 178.195 (?)
14.3.2010 11:23

dobrý den, já si sedím melouny 3 rokem, nevím teda jaký druh, ale je dobre semínka zasadit už v lednu, aby pěkně narostla, když jsem je sadila po prvé přímo do zemi, tak melouny byly malé a spousta jich nestihla dozrát, tak jsem zvědavá jaké budou letos. Romana

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 191.158 (?), 11.3.2010 9:33, zobrazeno: 11252x
Máte někdo zkušenosti s pěstováním odrůdy Charleston Gray? Zajímá mne hlavně jeho ranost a doba růstu, jakých dosahuje velikostí. Děkuji, Mirek.
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 155.12 (?), 11.3.2010 21:22

Mám semena rané odrůdy Medovyj Gigant. Trochu mi připomíná Ch.G. ale ten asi není raný.

Medovyj Gigant
Medovyj Gigant
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 216.60 (?), 12.3.2010 6:26

Mirku nemám, kde jsi získal semínka? Kde jsou k dostání cizí odrůdy? Přes net ze zahraničí? Díky Robert

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 155.12 (?), 12.3.2010 7:04
Tyto jsou z Ruska. Dodávka poštou bohužel není možná, zbývá osobní kontakt. Mirek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 216.60 (?), 12.3.2010 6:27

Ne, nemám, kde jsi získal semínka? Kde jsou k dostání cizí odrůdy? Přes net ze zahraničí? Díky Robert

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
MZ - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (82) - 252.250 (?), 13.3.2010 11:29

Tak odrůda Charleston Gray se řadí k odrůdám s delší vegetační dobou, asi 90 dní  - o něco více jak Crimson sweet. Roste bujněji a kvete později. Pokud je však normální léto dozraje vždy. Tvoří dlouhé šlahouny a oproti odrůdě např. Lajko, která zakládá samčí květy zhruba nějakých třičtvrtě metru od kořenového krčku u Ch.G je to vice. Možná právě pro větší velikost plodů musi být rostlina mohutnější aby je uživila. Plody jsou oválné až dlouze oválné světlezeleně mramorované bez proužků a dužnina spíše růžová je sladká a křehká s váhou kolem 10kg ale doroste i daleko vice - i méně. Už jsem ji několik sezón nepěstoval (až opět letos) ale patřila svou konzistencí k jedněm nejlepších.Semena má velké hnědě mramorované a docela dlouho klíčila. Ostatní odrůdy už byly dávno venku a Ch.G stále nic, až jsem se musel podívat. Nakonec však vzešla - tohle však platí při přimém výsevu. Pokud je budete sadit do kelímků a budou celou dobu v teple, bude to asi jinak. Takže tak.

Charleston Gray
Charleston Gray
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 155.12 (?), 13.3.2010 14:40

Rád bych ho vysel ale bohužel se mi nepodařilo sehnat semena. Líbí se mi ten tvar. Melouny tohoto tvaru se objevují v obchodech, původ je myslím Balkán. Pokud neseženu semeno koupím meloun, vyberu a vyseju, uvidíme co vzejde.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 178.195 (?), 14.3.2010 11:23

dobrý den, já si sedím melouny 3 rokem, nevím teda jaký druh, ale je dobre semínka zasadit už v lednu, aby pěkně narostla, když jsem je sadila po prvé přímo do zemi, tak melouny byly malé a spousta jich nestihla dozrát, tak jsem zvědavá jaké budou letos. Romana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 155.12 (?), 14.3.2010 13:09

Samozřejmě že je důležité jaké bude počasí a teplota po dobu vegetace melounu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Kšely - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (216) - 214.135 (?), 14.3.2010 12:35
Myslím, že byste mohl být spokojen.Rodiče tímto způsobem získali první osivo a pořád jsou melouny nádherné.Pěstují je na záhumence, bohužel jsem loni nezvládla celý porost vyfotit.Bez mimořádné péče melouny 12-17 kg!! Je pravda, že pole je v bývalé záplavové oblasti u Moravy.A sklizené dýně ke krmení na vůz dostáváme kulením po deskách, protože váží půl metráku. Ale dlouhé melouny hodně trpí nájezdem srn, snadněji se jim daří je ukusovat. Také neomylně poznají, který je už zralý. Nezralých si nevšímají.Bratr umisťuje na pole plašiče, ale srny si brzy zvyknou, tak se musí vymyslet jiný systém.MH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika