Odrůda rajčete



m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 133.163 (?)
15.10.2014 11:31

Není zač! Neodolal jsem a už mám v nákupním košíku Tomatoberry Grande Seeds, 10 seeds £2.69 wink

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  21,  22,  23,  24   
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 133.163 (?), 15.10.2014 10:11

Tomatoberry (original) je produktem firmy Tokita z Japonska a je určeno pro velkovýrobny, Tomatoberry garden pro drobné pěstitele. Pobočky má Tokita ještě v Indii, Itálii a usa. Nevím kdo má práva na distribuci, ale k dostání jsou v originálním balení u více semenářských firem v Evropě. Já osobně je mám od Thompson&Morgan z Anglie. Gardenberry je podle mne to stejné, a zda je název pozměněn kvůli licenčním poplatkům nebo je to tak domluveno, je otázka. Každopádně je to skvělé nejkrásnější rajče a už se objevila i větší varianta pod názvem Tomatoberry Grande, která má velikost 30-40g, ale sladkost o jeden brix nižší (8) než jeho menší sourozenci (9). Mne osobně už ale tahle velikost moc neinteresuje. Přikládám obrázek od Tokity, na něm je nejsladší Sungold.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 133.163 (?), 15.10.2014 9:41

Berte pokud možno jen originální balení!!! Já je sice z první generace i přesívám (rozdíl nepozoruji, je to izolovaná první generace), originály z Anglie došly, a proto pro příští rok plánuji nákup nových. Má je v nabídce i Kiepenkerl (Gardenberry) a cena přes 5 éček. I v Anglii je cena vysoká, ale kvalita těchto rajčat taková je.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3237) - 173.17 (?), 15.10.2014 10:54

Mirku, díky Vám za vyčerpávající informace. Docela jsem si na internetových stránkách Tokity a Kiepenkerl početl. 

                                        Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 133.163 (?), 15.10.2014 11:31

Není zač! Neodolal jsem a už mám v nákupním košíku Tomatoberry Grande Seeds, 10 seeds £2.69 wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3237) - 173.17 (?), 15.10.2014 12:22

Možná půjdu ve Vašich stopách a nakoupím něco u Thompson&Morgan, ale později. Zatím mám něco ohledně Tomatoberry a Sungold předběžně dojednáno a také začátkem listopadu mám dostat semena z výměnné akce na Tomatoville. Nechci dopadnout jako letos a pěstovat 120 odrůd.
           Vladimír
PS.: Doufám, že napíšete jak budete s tím novým Tomatoberry spokojen.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 90.233 (?), 15.10.2014 13:10

Semena Gardenberry F1 jsem koupila od AEV-VS ale na netu v jejich nabídce jsem je nenašla, koupila jsem je přímo v prodejním stánku. Ještě mám dotaz dají se koupit Tomatoberry příímo v Anglii v nějaké obchodní síti?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Loupi - (4) - 72.246 (?), 9.12.2014 17:19

Semena Gardenberry jsem u AEV-VS koupil už loni a pěstoval ve foilovníku hned vedle Sweetmilionu a Sungoldu a musím přiznat, že to bylo největší zklamání letošní pěstební sezony. Rajče Gardenberry, mdlá nevýrazná chuť, jako kdybych je koupil v zimě v supermarketu. Zato Sungold i sweet mil. se povedli. V práci jsem dělal degustaci a Sungold zvítězil na plné čáře. Ale ještě Gardenberry nezatracuji, zkusím ho pěstovat venku, protože podobné problémy s chutí mám i u Bejbina. Z foliáku nic moc, ale z venku to je úplně jiné rajče (chuťově). Docela by mě zajímalo zda ta folie pustí celé spektrum světla, protože jinak si to neumím vysvětlit, čím to může být.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
<  21,  22,  23,  24   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů20:43
Nářadí pro průklest vysokých stromů19:01
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika