Odrůda rajčete



m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 133.163 (?)
15.10.2014 10:11

Tomatoberry (original) je produktem firmy Tokita z Japonska a je určeno pro velkovýrobny, Tomatoberry garden pro drobné pěstitele. Pobočky má Tokita ještě v Indii, Itálii a usa. Nevím kdo má práva na distribuci, ale k dostání jsou v originálním balení u více semenářských firem v Evropě. Já osobně je mám od Thompson&Morgan z Anglie. Gardenberry je podle mne to stejné, a zda je název pozměněn kvůli licenčním poplatkům nebo je to tak domluveno, je otázka. Každopádně je to skvělé nejkrásnější rajče a už se objevila i větší varianta pod názvem Tomatoberry Grande, která má velikost 30-40g, ale sladkost o jeden brix nižší (8) než jeho menší sourozenci (9). Mne osobně už ale tahle velikost moc neinteresuje. Přikládám obrázek od Tokity, na něm je nejsladší Sungold.


Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  21,  22,  23,  24   
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 133.163 (?), 15.10.2014 10:11

Tomatoberry (original) je produktem firmy Tokita z Japonska a je určeno pro velkovýrobny, Tomatoberry garden pro drobné pěstitele. Pobočky má Tokita ještě v Indii, Itálii a usa. Nevím kdo má práva na distribuci, ale k dostání jsou v originálním balení u více semenářských firem v Evropě. Já osobně je mám od Thompson&Morgan z Anglie. Gardenberry je podle mne to stejné, a zda je název pozměněn kvůli licenčním poplatkům nebo je to tak domluveno, je otázka. Každopádně je to skvělé nejkrásnější rajče a už se objevila i větší varianta pod názvem Tomatoberry Grande, která má velikost 30-40g, ale sladkost o jeden brix nižší (8) než jeho menší sourozenci (9). Mne osobně už ale tahle velikost moc neinteresuje. Přikládám obrázek od Tokity, na něm je nejsladší Sungold.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 133.163 (?), 15.10.2014 9:41

Berte pokud možno jen originální balení!!! Já je sice z první generace i přesívám (rozdíl nepozoruji, je to izolovaná první generace), originály z Anglie došly, a proto pro příští rok plánuji nákup nových. Má je v nabídce i Kiepenkerl (Gardenberry) a cena přes 5 éček. I v Anglii je cena vysoká, ale kvalita těchto rajčat taková je.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3238) - 173.17 (?), 15.10.2014 10:54

Mirku, díky Vám za vyčerpávající informace. Docela jsem si na internetových stránkách Tokity a Kiepenkerl početl. 

                                        Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 133.163 (?), 15.10.2014 11:31

Není zač! Neodolal jsem a už mám v nákupním košíku Tomatoberry Grande Seeds, 10 seeds £2.69 wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3238) - 173.17 (?), 15.10.2014 12:22

Možná půjdu ve Vašich stopách a nakoupím něco u Thompson&Morgan, ale později. Zatím mám něco ohledně Tomatoberry a Sungold předběžně dojednáno a také začátkem listopadu mám dostat semena z výměnné akce na Tomatoville. Nechci dopadnout jako letos a pěstovat 120 odrůd.
           Vladimír
PS.: Doufám, že napíšete jak budete s tím novým Tomatoberry spokojen.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 90.233 (?), 15.10.2014 13:10

Semena Gardenberry F1 jsem koupila od AEV-VS ale na netu v jejich nabídce jsem je nenašla, koupila jsem je přímo v prodejním stánku. Ještě mám dotaz dají se koupit Tomatoberry příímo v Anglii v nějaké obchodní síti?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Loupi - (4) - 72.246 (?), 9.12.2014 17:19

Semena Gardenberry jsem u AEV-VS koupil už loni a pěstoval ve foilovníku hned vedle Sweetmilionu a Sungoldu a musím přiznat, že to bylo největší zklamání letošní pěstební sezony. Rajče Gardenberry, mdlá nevýrazná chuť, jako kdybych je koupil v zimě v supermarketu. Zato Sungold i sweet mil. se povedli. V práci jsem dělal degustaci a Sungold zvítězil na plné čáře. Ale ještě Gardenberry nezatracuji, zkusím ho pěstovat venku, protože podobné problémy s chutí mám i u Bejbina. Z foliáku nic moc, ale z venku to je úplně jiné rajče (chuťově). Docela by mě zajímalo zda ta folie pustí celé spektrum světla, protože jinak si to neumím vysvětlit, čím to může být.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
<  21,  22,  23,  24   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika