Obří řecké fazole



Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 173.17 (?)
14.7.2018 19:08

Tak go nevím, co by ten pták na těch fazolových květech hledal. Žádný nektar tam není, jen pyl a ten je zajímavý jen tak pro čmeláky a různé ty včelky samotářky a pod. Pokud jde o ty vijany květů, také mám na každém jen dva maximálně tři lusky. Ale když se na to podívám, tak úroda tam bude. Bude zajímavé, kdy začnou dozrávat. Už dnes mohu konstatovat, že to předpěstování sazenic těch řčeckých v půlce dubna byl dobrý nápad, protože ty ostatní odrůdy popínavých fazolí jsou minimálně o měsíc a půl zpožděny. O nějakých luscích na nich se mně může jen zdát (pochopitelně za to může i sucho- sel jsem je přímo do půdy).

           Vladimír

PS.: Nechci nic předjímat, ale asi příští rok zůstanu jen u těch bílých řeckých

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9   
                     
host - 254.19 (?), 23.6.2018 21:29

Ano, včera ráno jsem to fotil. Zaseto 13.4. 2018 na předpěstování do kelímků. Ven jsem sázel s rizikem zmrznutí asi 19.4. Naštěstí "zmrzlí muži " nepřišli a tak to přežilo. Fazule by rostla hodně vysoko, kdyby měla oporu, ale ve čtyřech metrech již nemá po čem šplhat. Mám tam dohromady řeckou obří od tebe Vladimíre a tu obří, co jsem koupil na Zelňáku. Alex

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 173.17 (?), 26.6.2018 14:10

Tak já jsem ty fazole namáčel 15.4. Lusky tam mám, ale žádný tak veliký, jako je ten tvůj na obrázku. Jsi lepší!!!

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 254.19 (?), 26.6.2018 21:02

Neboj, brzo mně doženeš a předeženeš - máš totiž teplejší a tudíž lepší lokalitu na pěstování teplomilných rostlin. Já třeba venku mimo skleník vypěstuji papriku velkou max. 8-10cm.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 173.17 (?), 26.6.2018 23:04

Já mám tepleji, ale sucho. Ty máš zase vodu a to bude myslím rozhodující.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 254.19 (?), 10.7.2018 6:53

To máš pravdu, denně potřebuji na zalití asi 60litrů vody na asi 30 rostlin. Fazole mělce koření a v současných vedrech je půda brzo vyschlá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (801) - 206.182 (?), 7.7.2018 21:21

Včelky asi okoukaly od čmeláků jak se dostat do květu, aniž by do něj vlezly.

 Je zajímavé, že před několika dny tomu tak bylo, ale dnes se včelky i čmeláci chovali tak jak potřebujeme.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 173.17 (?), 7.7.2018 22:50

Někde jsem řetl, že včely popínavé fazole neopylují. Snad jen květy napíchnou když hledají nektar. Ale je možné, že se pletu, paměť mně už tak neslouží.indecision

   Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 254.19 (?), 13.7.2018 6:40

Asi máš pravdu, protože ten vijan s lusky je jak noty na buben.

Alex

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 254.19 (?), 14.7.2018 18:18

Dnes jsem s hrůzou zjistil, jak mi jakýsi ptáček sezobával květy na fazolích a nepřestal, dokud jsem ho nezahnal. Byl menší než vrabec a vůbec se mně nebál. Ještě jsem ho nestačil identifikovat. Tak nevím, co bude z "úrody".

Alex

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 173.17 (?), 14.7.2018 19:08

Tak go nevím, co by ten pták na těch fazolových květech hledal. Žádný nektar tam není, jen pyl a ten je zajímavý jen tak pro čmeláky a různé ty včelky samotářky a pod. Pokud jde o ty vijany květů, také mám na každém jen dva maximálně tři lusky. Ale když se na to podívám, tak úroda tam bude. Bude zajímavé, kdy začnou dozrávat. Už dnes mohu konstatovat, že to předpěstování sazenic těch řčeckých v půlce dubna byl dobrý nápad, protože ty ostatní odrůdy popínavých fazolí jsou minimálně o měsíc a půl zpožděny. O nějakých luscích na nich se mně může jen zdát (pochopitelně za to může i sucho- sel jsem je přímo do půdy).

           Vladimír

PS.: Nechci nic předjímat, ale asi příští rok zůstanu jen u těch bílých řeckých

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika