Obří řecké fazole



Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3231) - 173.17 (?)
24.5.2018 6:04

Takhle teď u mne vypadají.

           Vladimír

Obří řecké fazole
Obří řecké fazole
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9   
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3231) - 173.17 (?), 18.4.2018 20:10

Omlouvám se, dal jsem tam špatný obrázek.

           Vladimír

Semena fazolí
Semena fazolí
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3231) - 173.17 (?), 9.5.2018 17:05

Tak ty řecké fazole už mám vysazené. Dal jsem je rovnou na záhon a v pohodě rostou, jsou už cca 40 cm dlouhé. Ostaní Jas Piekny, ty mastné, maďarský fazol lunatus atd. dám naklíčit až zítra. Zatím jsem neměl čas a prostor- předpěstovávám sazenice Hokaida, Uchiki Kuri a Lyscia. Potřebuji ještě špagetovou tykev.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3231) - 173.17 (?), 24.5.2018 6:04

Takhle teď u mne vypadají.

           Vladimír

Obří řecké fazole
Obří řecké fazole
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3231) - 173.17 (?), 8.6.2018 17:41

Dnes se už šplhají ty fazole až do výšky 2,5 m, plot mám jen 1,5 m a tak budu muset nějak ten plot zvýšit. Měl jsem obavu, že květy se nebudou opylovat (jsou cizosprašné), ale uklidnilo mne, že kdykoliv když jdu kolem tak tam pracuje nějaký čmelák. Dnes jsem se díval (bez brýlí) a zdálo se mně, že už jsou tam nasazené nějaké minaturní lusky. Doufám, že je to tak, a že dokážu nějaké ty fazole dopěstovat ještě teď začátkem léta.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3231) - 173.17 (?), 15.6.2018 18:24

Řeckým obřím fazolím se u mne očividně daří. smiley

           Vladimír

Obří řecké fazole
Obří řecké fazole
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 33.10 (?), 15.6.2018 20:43

Mate je krasne velke  a pekne kvetou   byl jsem na vystave v Kromerizi zacatkem  kvetna tam take prodavali  obri fazole   v nekolika barvach     tak jsem si je chtel nekolik koupit  prodavacka me upozornila ze  jsou nejak  osetrena ze vyrostou vykvetou    ale plody budou male to co prodavaji  je jen na jidlo tak se ptam kde se daji na pristi sezonu   obri recke fazole koupit

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3231) - 173.17 (?), 16.6.2018 5:00

Tak ta prodavačka si z vás dělala šprťouchlata. O něčem takovém jsem ještě neslyšel. Vlastně si jen chrání svůj byznys, ale jen těmi řečmi.

           Vladimír

PS.: Tyto jsem koupil v Praze, byly určeny také na jídlo. Podobné také bílé mám ze Slovenska (většinou polské) a dokonce největší jsem náhodně koupil na trhu v Králově Poli. Byla tam jen jedna jak mi říkáme babka (mohou tam prodávat jen zahrádkážři) a měla zajímavé fazole ze své zahrady. Ujistila mne, že s pěstováním nebudu mít problém (jaký rozdíl). Nabídl jsem desetikorunu a ona mně dala hrst (dvě odrůdy). Jak dopadnu s pěstováním zatím nevím, ale všechno roste. Ty řecké jsou zatím na čele, protože jsem si je naklíčil už v polovině dubna a mají náskok.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 254.19 (?), 22.6.2018 21:01

Po zkušenostech z loňska se jeví obří fazole stejně - tj.bohatě kvetou, ale lusků z nejstarších květů je jen asi 10%. Ty pozdější květy už jsou na tom lépe - je více lusků. Prakticky to vypadá jak na přiložených snímcích. Lusky se nacházejí ve větších výškách (od 1,5m). Rostliny již dosáhly max. výšky podpory, tj. asi 4m. Nevím, jak to budu sklízet. Alex

Fazole
Fazole
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 33.10 (?), 22.6.2018 22:45

Zebrik asi  mate   nejaky 3 m   plus vase vyska v pohode otrhate fazolove  lusky    pokud budou  rust jeste vys    jak se rika az do nebe pouzite  trhacek na jabka    na tyci

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3231) - 173.17 (?), 23.6.2018 19:27

Ta fotka je z letoška?

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika