Obří řecké fazole



Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1577) - 166.4 (?)
12.2.2018 15:36

Takže děložní lístky zústávají pod zemí, jedná se zřejmě o kultivar fazolu šarlatového.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3237) - 173.17 (?), 7.2.2018 15:20

Nějak jsem opomněl přidat tu fotku. Bohužel začátkem února mně klekl počítač (HD) a dokumenty včetně fotek z celého roku 2017 se nepodařilo obnovit. u

Tuto fotku jsem našel jěště ve fotoaparátu.

Semena řeckého fazolu mně opravdu v přemokřeném substrátu shnila. Momentálně je zkouším nakličovat ve vlhkém hadru.

                  Vladimír

Fazole
Fazole
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 56.166 (?), 7.2.2018 16:39

prepáčte pán vladimír,

na sáčku č. 5 je napísané "môj presev"

ide o biele tyčkové fazule neznámeho pôvodu (pravdepodobne PL), ktoré sa mi darí u mna pestovať.

Alena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 173.17 (?), 12.2.2018 13:30

Nakličování bylo úspěšné a dnes mně vyrazila z kelímku první rostlinka řecké fazole. Doba od namočení sedm dní.. Teď je nechám růst, abych věděl jak rychle porostou a jak brzy budu muset předpěstovávat sazenice, aby byly akorát k výsadbě po patnáctém květnu.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 173.17 (?), 12.2.2018 13:33

Obrázek.

          Vladimír

Obří řecké fazole
Obří řecké fazole
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1577) - 166.4 (?), 12.2.2018 15:36

Takže děložní lístky zústávají pod zemí, jedná se zřejmě o kultivar fazolu šarlatového.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 56.166 (?), 13.2.2018 0:36
Ph. Lunatus ma pri kliceni delozne listky nad zemou? Al. Ph. Vulgaris? Nikdy som sa s takymto rozdelenim, klucom nestretla. Je to zaujimave. Dovysvetlite? Pri zbeznom google hladani som na nic nenatrafila. Tie grecke fazule mi podla tvaru bolo jasne, ze nejde o lunatus, ale coccineus. Nie podla foto, mam ich doma od pana Vladimira. A.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1577) - 166.4 (?), 13.2.2018 10:34

Pokud jste někdy tyto luštěniny pěstovala, je to patrné na první pohled.

U hrachu a fazolu šarlatového zůstává semeno pod zemí,  fazol obecný a měsíční při klíčení semeno zvedá nad zem, jeho poloviny rozloží do stran a vytvoří děložní lístky.

Obrázků klíčení různých luštěnin je na internetu spousta.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Stachys - (22) - 234.114 (?), 13.2.2018 11:15

Dakujem. Pestovala, ale nikdy nesledovala takýto detail. Skôr si všimnem to, čo predpestúvam na okne. V záhrade je to skôr pohľad: klíči-neklíči.

Pozdravujem

A.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3237) - 173.17 (?), 18.4.2018 16:45

V pondělí jsem zahájil sezónu popínavých fazolí. Namočil jsem a dal naklíčit 25 semen těch řeckých fazolí. Dnes jsem pět již naklíčených zasadil do kelímku. Vypadá to, že klíčivost bude 100%. Až povyrostou tak půjdou v kelímcích do pařeniště. Potom do země co nejdříve (s ochranou proti mrazu). Chtěl bych, aby mně začaly kvést už v červnu, kdy by mohlo být ještě chladněji (což také nemusí být pravda).

Podařil se mně sehnat dalších osm odrůd popínavých fazolí hlavně zásluhou paní Aleny ze Slovenska (Big Honeysome Johnny Beans, Jas Piekny, Maďarské), dostal jsem také pár semínek fazolu šarlatového (červeno fialového) od Alexe a minulý týden jsem narazil na tržnici v Kr. Poli na paní, která mně prodala pár semen Mastných fazolí (asi by se dalo říct v přeneseném smyslu slova Tučných) a Starkaté. Nakličování těchto začnu až někdy okolo 1. května.

Konstrukce na pěstování už mám namyšlené, mateiál mám také, ale realizace dá ještě hodně práce.

           Vladimír

Semena fazolí
Semena fazolí
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Stachys - (22) - 146.125 (?), 18.4.2018 19:07

Ktoré fazule máte od pani z tržnice? Ak sú to Lima fazule, tak pôvod slova môže byť označenie lima fazulí "butter beans", tj doslova maslové fazule.

A zaujímajú ma aj z iných osobných dôvodov -vlastný prospech, ak je to niečo zaujímavé. wink

Zároveň sa chcem opýtať, či niekto nepestuje tzv. Bolita fazule. Odkúpila by som, alebo vymenila za niečo iné.

Alena


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika