Obří masitá rajčata



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
host - 136.16 (?) 
11.6.2009 14:01, zobrazeno: 91595x

Mám dotaz, jestli se někdo zabýváte velkými masitými rajčaty.jaké sejete odrůdy, ven/skleník, atd.Děkuji.Pepík

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 165.185 (?), 11.6.2009 15:08

Pěstováním rajčat se zabývám již dlouho, ale letos poprvé zkouším pěstovat ve skleníku velká masitá rajčata na grilování a výrobu kečupu. Mám odrůdy Beefmaster VFN F1, Cuor di Bue (Volské srdce) a Costoluto Genovese. Sám jsem zvědavý jaká bude úroda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.201 (?), 11.6.2009 16:11

Dobrý den, s dovolením, přidám se a taktéž prosím o rady a zkušenosti.Vyzkoušela jsem Beef master a Volské srdce a nadšení veškeré žádné.Rajčata měla středy černé a rychle uhnívala a i rostliny jako takové nic moc.Pěstování venku.Tornáda, Stupické,Start F1,Sláva porýní aj.nádherná.Proto jsem přešla na keříčková rajčata Šejk, jsou také masitá, určená na kečupy a i ke konzumaci jsou výborná.Hezký den.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 165.12 (?), 16.6.2009 14:42

Za roky pěstování rajčat jsem vyzkoušela Beefmaster - dobře roste, slušný výnos odolné proti chorobám ale chuť nic moc,  Býčí srdce- váha 500 - 700 g. dosti náchylné k plísním,   World of rekords - ty dorostou opravdu obrovské 1000 - 1500 g. ale na rostlině jsou tak 3 kusy, velmi náchylné k plísním už je nesadím,  pak pěstuju - paprikové - za celé roky jsem nikde nezjistila jak se jmenují,  mají tvar jako kapie jasně červené výborná sladká chuť, proti plísním docela odolné, nejlepší a nejodolnější se mi zdá - San Marzano, výborné sladké, proti ostatním velmi vysoký výnos, silný růst a obrovská odolnost proti plísním, Zkoušela jsem i jiné ale u nás je na ně příliš krátké léto, jde většinou o pozdní odrůdy pěstované v teplejších oblastech.I když rostou slušně i venku pěstuji je ve skleníku tam je jim mnohem lépe. Irena 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 216.60 (?), 17.6.2009 7:35

Ahoj Irčo , letos zkouším také obří rajčata Brutus+Costoluto Genovese a paprikové San Marzano. Jsem zvědav. Klasické tyčkové mám Start F1, Tornádo F1 a Stupické. Keříčkové Balkonzauber a Venus. Zdravím  robert

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
rettigova - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (160) - 207.90 (?), 17.6.2009 8:05

San Marzano se sůpíš dobře suší, nemajímoc semínek, taky banánové červené, ty jsme loni loupali a jen tak natlačili do sklenic a lehce povařit - pevná, chutná rajčata i na salát!!,ale hlavně pod něco, ani to nemusí být maso.

Já si nechávám posílat někde z USA, od nich před 5 lety ta bronzová, jsou na chuť vynikající, slaďounká,jen ta barva - zelená a hnědá nic moc.Coer de Beef a Riesige, pak "Věřte, nebo ne", rajčata váží přes půl kila, je pravda, že jich na keříku bývá max.5,z toho ta půlkilová 2-ale ta stojí za to! Ukrajují se jak máslo.Rostlina vypadá velmi zuboženě, pokroucená,bez listů a na tom se houpají obrovská rajčata.

No a letos mám novinku, jejíž semínka se nesmjí ještě prodávat, ale rajčata už jsem měla - KUMATO - má na to patetnt nějaká firma z Nového Zélandu, zatím kvetou, jsou nižší, ale robustnější než ostatní, olistění a stonek je probarven do hněda, až budou, tak sem dám fotku, coto bylo za podvod .Jo a bílá rajčata znáte?Přibalili mně je jako bonus, fujjj,uvidíme.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.201 (?), 17.6.2009 8:33

Dobrý den, všechny Vás zdravím.Malá prosba, napište prosím jestli a kdy rajčata stříkáte proti plísním, zda je máte ve skleníku či venku, potřebují nějakou speciální výživu?,atd.Skleník zatím nemám, pěstuji venku, JM.Moc děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 136.16 (?), 17.6.2009 9:33

Rajčata stříkám preventivně už po vysazení.a pak 1-2x.(též okurky)Většinou to dělám při stříkání révy.Pěstuji je venku, na podzim se snažím do půdy zapravit trochu hnoje nebo kompost.Během vegetace asi 1 x za 14 dní provedu zálivku zkvašenými kopřivami.Říkám si, že když mohou dát děvčata těžký prachy za různé šampóny s kopřivovým extraktem, tak těm rajčatum to nemůže ublížit.Pepík

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.201 (?), 17.6.2009 9:52

Díky, díky, letos jsem to teda s těmi rajčaty vzdala, ale příští rok do toho jdu znova.Manžel je má rádJinak kopřivy vynikající věc a místo drahých šamponů odvar z čerstvě natrhaných kopřiv, není nic lepšího... Hezký den

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 81.136 (?), 25.11.2014 14:31
Zdravím Ireno a hned s dotazem. Asi všichni co jsou zde budou z oblasti jihu od Brna. Já bych potřeboval nějakou odolnou mešitou odrůdu pro oblast Vysočiny u Velké Bíteše. Tam se snažím o pěstování venku, ale letos to byla s plísní hrůza. Jde mi o to kde nakupujete nebo sháníte ty speciál semena. Budu moc vděčný za každou radu a typ. Díky vratik
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika