Nezralé papriky



host - 93.29 (?) 
26.7.2017 13:07, zobrazeno: 24238x

Prosím o radu. Mám hodně paprik Ramiro a kapií, které jsou zatím zelené. Mohu je normálně sklízet a konzumovat, nebo musím počkat, až zčervenají? Není v nich něco špatného, jako třeba v nezralých rajčatech?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 3.155 (?), 26.7.2017 13:28

Není na červené kapie příliš brzo? Mám papriky - tlustostěnné kapie - celý den na slunci a u nás volně na záhoně dozrávají nejdříve na začátku září. Něco jiného jsou papriky ve skleníku - tam už jsou spodní patra zralá.

Konzumovat zelené kapie by se daly za předpokladu, že má člověk náladu jíst hořké nedozrálé plody. Vyzkoušejte, třeba vám to bude chuťově vyhovovat. Já nedozrálé kapie na konci podzimu dávám krmit zvířatům.

Bílé tenkostěnné papriky se dají konzumovat v technické zralosti bez problémů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 243.114 (?), 26.7.2017 14:13

Není, jen při předčasném utržení mohou být hořké. Kdysi někdo dával návod, jak poznat, že zelená paprika je vhodná k utržení - plod lehce ze strany zmáčknout, pokud v něm "lupne", tak se může konzumovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 100.198 (?), 30.7.2017 8:13

Jak píší přede mnou teď budou mít hořkou a trávovou chuť. Když je utrhnete později po uskladnění do cca týdne začnou mít přijatelnou chuť a některé i červenat (některé zhnijí). Jak poznat ten správný okmžik nevím, náhodně mna to přišla kamarádka. Popkud budete čekat do zčervenání na rostlinách (stačí i jen změna barvy) moc toho v okrajových podmínkách nesklidíte. Jinak Ramiro je hodně citlivé na nedostatek vápníku (hnití špiček plodů). Zahrada u Tišnova, skleník ani foliovník nemám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Fiala_petr - (31) - 9.161 (?), 1.8.2017 18:54

Taky se připojím se svou zkušeností k červenání paprik. Letos jsem zasadil (na sáčku červenou) Ozarovskou, typ California a stále ji sklízím zelenou. Chuť vcelku dobrá, jen mě štve, že stále nečervená. Loni začli červenat až v říjnu a to ve skleníku. Máte někdo typ papriky, která dříve červená? Děkuji Petr

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika