Netradičná zelenina



Stránky: 1,  2   
host - 58.118 (?) 
25.12.2010 17:13, zobrazeno: 11790x
Akú netradičnú zeleninu pestujete a odkiaľ beriete semienka? Moja TOP je tekvička Hokkaido, aj keď je už dosť známa... Skúšal som rôzne paradajky, oslovili ma iba čierne, ony sú v skutočnosti hnedé skôr, ale sú veľmi sladké-Black Of Tula, Black Krim.Mangold ma nenadchol. Asi sa opäť vrátim k mochyni (Physalis peruviana).a opäť zapestujem topinambury. Lokalita - Nové Mesto nad Váhom, okolie.
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 25.12.2010 18:51
Zdravim, v mem profilu je odkaz na uj web tak se podivejte do me fotogalerie... pestuji napr.lilky, okry,barevna rajcata, ruzne fefronky, fenykl, kelozel, artycok, cinske list.zeleniny apod...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 103.254 (?), 17.2.2011 21:55

Objednala jsem si semínka rajčete Black Krim. Nevím ale zda se jedná o keříčkové či tyčkové. Můžete mi poradit. Děkuji L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 155.12 (?), 17.2.2011 22:10
Indeterminantní - tyčkové.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 17.2.2011 22:12

ano je tyckove, vcelku jsem s nim spokojen

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 243.196 (?), 16.6.2017 19:06
Letos zkouším pěstovat hlízolu nachovou. Po několika letech pěstování jsem přišel o topinambur, přes zimu ho důkladně zpracovali haraboši, a tak budu muset počkat do příštího roku. Kromě hokkaida jsem si oblíbil také tykev lagenárii, na rozdíl od ostatních je velice bujná, chutí připomíná spíše okurku, ale je velice dobrá do polévek. Také se dá sušit, a někdo si z toho dělá lahve.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 157.239 (?), 16.6.2017 19:24

A co šrůcha, ptačinec žabinec, lebeda...?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 243.196 (?), 16.6.2017 19:40
Také vynikající listová zelenina. Mám rád i sléz přeslenitý do salátů, ale i jen tak.. :-). Tyhle rostliny rostou krásně, a je to skvělé zpestření.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Amelik - (6) - 100.123 (?), 18.6.2017 15:41
Z netradiční zeleniny pěstuji čistec hlíznatý. Je to vytrvalá hlíznatá hluchavkovitá rostlina, dorůstající asi 60 cm. Je podobně vitální jako topinambur, Hlízy u něj bohužel, stejně jako u topinamburu, také vydrží nejdéle jen venku v zemi. Mě to ale zas až tak nevadí, protože záhon s nimi na zimu zamulčuji, a takhle se k hlízám dá dostat i v zimě, část uchovávám ve vlhkém písku ve sklepě. Chutnají zapečené, nakládané, v salátech, bramborácích.. :) Jedlá chryzantéma zase může svými chutnými květy zdobit pokrmy. Rychle dorůstá, takže se může odspoda odřezávat k použití do salátů atd. pak vždy poměrně brzy doroste. Také není špatná mizuna, mibuna zeleninová hořčice-asijské druhy zeleniny.
Čistec hlíznatý
Čistec hlíznatý
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Honza z Polabí - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (144) - 167.137 (?), 20.6.2017 12:42

V zahradnictví v Kruhu jsem letos neodolal a koupil křen Wasabi. Mám ho ve stínu na balkoně v nádobě. Vede si dobře, jen ted asi zachutnal dřepčíkům, když jsem ho asi tři dni kvuli cestě nerosil. Má s ním někdo zkušenosti? Hlavně by mě zajímalo, kdy bude ke sklizni.Někde jsem četl, že až druhým rokem po výsadbě? Nerad bych to na podzim, začátkem zimy rozvrtal, kdyby pod ním nic nemělo být.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika