Nemoc rajčete?



P.Z. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (717) - 148.26 (?)
5.8.2013 21:41

Ja som to citil dost dlho tiez, naštastie to prestalo. Nic no, budem ho pouzivat iba na zemiaky, tam ten smrad az tak nevadi, a v lepsom priapde bude smrdiet aj mandelinke. Akurat ze jeho ucinok ma nejako nepresvedcil...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4475) - 38.136 (?), 31.7.2013 19:11

Listy vyrábějí cukry a další stavební látky. To rovnou otrhejte plody a dejte za oknono, jak se to dělávalo. Zatím, co tady mudrujete, mohla být postříkána a léčena.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 31.7.2013 19:20

Taky se snažím co nejméně ošetřovat ale v tomto případě je to celkem nezbytné. Bez ošetření se téměř ničeho nedočkáte, ale zároveň je potřeba si uvědomit, že pokud stříkám u sebe, tak vím čím a hlavně kdy, a tomu přizpůsobím i případnou sklizeň.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3237) - 5.149 (?), 1.8.2013 4:31

Já souhlasím s paní Jiřinou. Jedna napadená rostlina některou z listových chorob rajčat (s výjimkou plísně bramborové) pro mne neznamená nákup chemie a postřik všech rajčat. Šíření alternariové skvrnitosti o kterou pravděpodobně jde (šíří se za tepla) se opravdu zabrání včasným otrháním napadených listů.

                         Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 3.83 (?), 1.8.2013 12:05

Ja na tieto záležitosti používam bio prípravok Polyversum, ide o spóry "inteligentnej" huby Pythium oligandrum, ktorá sa živí "stavebnými súčiatkami" patogénnych húb.Používam už preventívne, osvedčuje sa mi to, mám zdravé rastliny. Okrem toho má tú výhodu, že symbioticky naviazaná na rastliny ich stimuluje k lepšiemu rozvoju koreňov, tiež zvyšuje podiel cukrov v pletivách, čo zlepšuje vitalitu rastlín, je možné, že aj kvalitu plodov.

Odporúčam-to je dosť výhod oproti tej chémii, nie?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4475) - 38.136 (?), 5.8.2013 16:17

Začala mně zrát rajčata, konečně. Já z nich cítím chuť Infinita, stejnou, jako smrad. Od postřiku jsou to asi 3 - 4 týdny. Fujtajkls. Infinito nikdy více.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ivap - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (754) - 243.114 (?), 5.8.2013 16:51

To máte z toho, že pořád něco stříkáte jak o život.

A copak, že vám rajčata zrají až teď, že by to z toho pozdního výsevu přeci jen nedohnaly? wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4475) - 38.136 (?), 5.8.2013 19:13

...nedohnalA...wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ivap - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (754) - 243.114 (?), 5.8.2013 19:24

No dobře, tak si tu budeme hrát na jazykový koutek. Doufám, že chyby opravíte i u jiných diskutujících.  A že se to tu hrubkami jen hemží...wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4475) - 38.136 (?), 5.8.2013 21:37

smiley. Ale je zajímavé, že to cítím jen já, nikdo jiný z famílie ne. A okurky nejsou cítit vůbec.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
P.Z. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (717) - 148.26 (?), 5.8.2013 21:41

Ja som to citil dost dlho tiez, naštastie to prestalo. Nic no, budem ho pouzivat iba na zemiaky, tam ten smrad az tak nevadi, a v lepsom priapde bude smrdiet aj mandelinke. Akurat ze jeho ucinok ma nejako nepresvedcil...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika