Nejtěžší rajče



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
host - 254.19 (?) 
22.7.2013 7:17, zobrazeno: 50074x

Všechny zdravím a prosím o zasílání fotek největších rajčat, pokud možno na váze, nebo s porovnáním s nějakým předmětem. Zatím mně vyrostlo ve skleníku jedno "střední". Doufám, že budu někým brzy překonán. Odrůda je nejasná - koupil jsem sazenice v OBI a tam už to lidi pomíchali. Byly tam dva druhy: Korall a Somma. Myslím, že to je Korall. Chuťově je výborné - jemně kyselkavé. Jinak rostlina je spíš keříčková. 

S pozdravem Alex

velké rajče
velké rajče
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Janík 1 - (15) - 143.60 (?), 25.7.2013 16:25

Rajče Brandywine Black... 


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 148.26 (?), 13.8.2013 10:27

U mna je celkovo uroda tento rok pokial ide o rajciny iba priemerna. Na niektorych Beefmasteroch sa mi tvorili nevzhladne "catface", a preto pocet rastliny na buduci rok zredukujem asi na 1-2.  Pridam aj jednu fotku, aj ked urcite pokial ide o vahu tak ma Mr. Bigg alebo Mirek alebo dalsi beeftekari prekonaju. P.Z.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 133.163 (?), 13.8.2013 10:39
Tak já tento rekord určitě nepřekonám, a pro příští rok nadobro končím s experimenty s různými "srdci". Kdyby to alespoň mělo tvar srdce a bylo to hladké, ale tyhle velké plody jsou vrásčité a hodí se max do kečupu, navíc to velmi špatně zraje, má to vyblutou barvu a přitom je to měkké, nemluvě o nevyzrálém okolo stopky. Kam se poděla ta krásná, hladká, pevná, rovnoměrně zrající srdcata? Zdegenerovala nebo je nám nabízeno něco jiného?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3217) - 5.149 (?), 13.8.2013 15:13

Mám rajčat -Beefmasterů dost, ale ani jedno nemá tak velkou hmotnost. Jinak dejte vědět, jak Vám chutnají. Já jsem dnes dělal srovnání 4 odrůd a chuťově mně vyšli jako druzí. Teď ještě zkusím sušení.

                                  Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
P.Z. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (717) - 148.26 (?), 13.8.2013 15:56

Dnes som robil lečo, tak som ochutnalval, a chut je prekvapivo dobra, ze by som ich dokazal jest len tak s chlebom, maslom a solou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
AniCiz - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (167) - 194.24 (?), 13.8.2013 18:32

Beefmaster mi velice chutná, má sice prapodivné tvary někdy, ale jemnou slupku a je výborný na chleba s máslem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3217) - 5.149 (?), 13.8.2013 21:57

Jím to taky tak, někdy místo másla dobré sádlo.

                   Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 174.35 (?), 14.8.2013 12:35

Letos poprvé pěstuji Rosevoje serdce. Měla jsem ho k večeři s chlebem s máslem, chuťově překvapivě výborná kombinace, přišlo mi to chutnější než chléb s máslem a drobotina, jak to s chutí konzumuje syn. Rozevoje serdce však slabě roste, na rostlině všehovšudy devět rajčat, z nichž některá jsou spíše menší než klasické odrůdy. Většina květů opadala. Tvar plodů je pěkný, připomínají opravdová srdcata, barva je tmavě růžová, výrazná, pěkná. Mám jen jednu rostlinu, jako ostatně letos téměř všechny odrůdy. Pro větší výnos by to chtělo více rostlin a užší spon.   J.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 133.163 (?), 14.8.2013 13:43
Takhle se chová hodně srdcat, velké plody, slabý růst a olistění, málo plodů.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika