Nejsladší rajčata



Stránky: 1,  2,  3   
mato.zahradnik - (5) - 207.191 (?) 
31.8.2018 10:55, zobrazeno: 19720x

Zdravím, po delší době jsem nakouknul, a uvědomil jsem si, že tady není vlákno s "mou specializací". Jsou to cherry rajčata, a protože jsou nesladší, specializuji se na ně. Vybírám si odrůdy z celého světa, Míván cca 30 + - odrůd, tento rok jsem to omezil na 28. Snažím se mít co nejvíce barev, ale hlavním kritériem je pro mě chuť. Takže exoticky vyhlížející, ale nedostatečné chuťově u mě nemají šanci. Mám i refraktometr, se kterým můžu měrit obsah cukru. Nechtěl jsem, aby se to stratilo v těch dloouuuhých všeobecných vláknach o rajčatech, tak zkusím takhle, možná se to bude někomu hodit. Pěstuji na Slovensku, v Bratislavě, česky píšu proto, že jsem se zde setkal s tím, že někdo má problém porozumět slovenštině. Přikládám nějaké foto.

Neúplná kolekce 2018
Neúplná kolekce 2018
pohled na záhony
pohled na záhony
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 121.128 (?), 31.8.2018 12:56

Také preferuji cherry rajčata... Letos jsem zkoušela Jahodo a Gardenberry F1 a jsou velmi sladká. Máte je také? Pěstuju už jen červená... žlutá nebo oranžová nás už omrzely, i když to velmi dobře vypadá na talíři. Měla jsem však i cherry rajčata, která nebyla vůbec sladká, ale kyselá, že je nikdo nechtěl jíst. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 121.128 (?), 31.8.2018 13:00
Ze skleníku

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 191.123 (?), 31.8.2018 14:43

Neměřím cukr refraktometrem, nicméně "moje huba" za nejsladší rajčata z cca 40 odrůd které pěstuji, považuje Gardenberry a Sweet aperitif. Nezaměřuji se jen na cherry a pěstuji pouze to, co se dá sehnat přes české eshopy (a tím teď nemyslím ty podivné eshopy které nabízejí vše včetně semen pravěkých přesliček, ale nevyroste z toho nic anebo něco úplně jiného).

Jinak když už to bylo nakousnuto výše, Gardenberry X Jahodo - Jahodo musí zůstat na rostlině déle a nechat až "přezrát". Rostlina mi ale roste jako splašená, nejbujněji ze všech. Gardenberry by dostalo vyšší hodnocení, ale Jahodo úspěšně konkuruje hlavně díky výrazně nižší ceně osiva.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Peter.pe - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (199) - 220.164 (?), 31.8.2018 20:32

Nam viacej chuti Gardenberry ako Jahodo, tiez som sa cudoval ze Jahodo je nejake suchsie a nieje vobec sladka, sme potom na to dosli ze ho musime nechat dlllhoo na stonke, ako ste uz spominali musi az prezriet. Ja som sadil viacej menej len cherry, cca 12 druhov, ale uplne najviac top a najsladsie pre nas je Ambrosia UBX, zena ju akurat jedla a povedala ze na buduci rok mam uz sadit len tieto :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 156.45 (?), 31.8.2018 16:43

Mám i refraktometr, se kterým můžu měrit obsah cukru.

A výsledky měření jsou kde?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3230) - 173.17 (?), 31.8.2018 17:49

Také by mne zajímalo to měření. Jinak to jak cítíme, že je rajče sladké není jen množství cukru, ale chuť rajčete tvoří také kyseliny. Pokud má rajče méně kyselin (hlavně ty tvoří rajčatovou chuť), tak se při jídle zdá sladší, ale rajčatová chuť mu trochu chybí. To je případ žlutých a oranžových rajčat. Já mám nejraději vyváženou chuť. Jinak mne v tomto vlákně potěšilo vysoké hodnocení Jahoda- chci nakoupit aspoň dva balíčka a poslat je do výměnné akce na Tomatoville. Možná je zkusím příští rok i pěstovat (hlavně kvůli semenům)  i když cherry rajčata již nepěstuji.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 153.50 (?), 31.8.2018 21:16

Tak u mě, Tišnovsko to Gardenberry z originálu i přesev opakakovaně nic moc (trochu divná chuť a sladkost tam necítím) a to i v letošním super létě a to i přes opakovnou chválu zde. Letos asi 80 tyčkových rajčat ve 20 odrůdách. Hned ted jako nejsladší mě napadlo vyzrálé Bejbino, v minulosti Cherolla, ale tu už nepěstuji z důvodu praskání plodů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 185.138 (?), 4.9.2018 11:38

Cherola je kyselá i přezrálá a ano, i při kapkové závlaze praská.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 227.97 (?), 6.9.2018 8:07

Gardenberry pěstuji několik let. Sladké je ze skleníku, jakmile jsem vysadila ven, sladké nebylo. Letos prvně Jahodo. Vydrží dlouho na rostlině a chuť je hodně podobná Gardenberry. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika