Mšice na paprikách



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5   
host - 216.60 (?) 
11.6.2009 9:23, zobrazeno: 103102x

Včera jsem objevil na pár rostlinkách paprik na spodní straně listů mšice + nějaké další škůdce. Škoda, že jsem neměl sebou foťák... Nevím, co to je. Tito škůdci mají tvar kuličky o průměru cca 2mm, černá barva. Bylo jich poměrně hodně na rostlině. Mohl by mi někdo říct, co je to za šmejda?! Co proti tomu? Namíchám Karate a budu si hrát na "chemického aliho"...   Díky za info... r.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 11.6.2009 11:30

Na takového odborníka, jako je Alí,  nemáte!  Ale i bez chemie to jde docela dobře.  V první řadě byste měl vždy preventivně zasadit spolu s paprikami nějakou rostlinku, která působí jako prevence.  Já letos zkouším česnek a česnekovou pažitku. A stále mám ve skleníku jednu až dvě rostlinky konopí. Nikdy jsem ve skleníku mšice neměla.  Když už se ale stalo, namíchejte obyčejný stolní olej s vodou a tím omyjte, popřípadě postříkejte všechny listy. Musíte to ale udělat co nejdříve. Pokud podchytíte výskyt včas, budete mít úspěch. Pokud už je škůdce natolik rozmnožen, že je na každém listu, tak potom budete asi muset použít tu nešťastnou chemii. Co se dá dělat, někdy se tomu člověk nevyhne.  Přeji úspěch - zdravím, Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 12.6.2009 23:16

Poměr 1:1.  Mám neprůhledný skleník a sousedovi o mých rostlinkách nic neříkám.   Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 16.57 (?), 6.7.2017 15:02

Dobrý den,

mně se proti mšicím nejlépe osvědčil odvar z tabákových listů, ty si sám pěstuji, k tomu přikápnu trochu jaru nebo šampónu pro lepší smáčivost. Účinkuje kontaktě. Pokud postříkáte pořádně je účinek 100%. Nijak nepoškozuje rostliny. Stříkám s ním všechny rostliny postižené mšicemi. Nesmí se používat na rajčata. Jinak ho lze užít i proti sviluškám, kde je lze pomocí něj značně potlačit až vyhladit. Možná lze užít i tabák z obchodu, ale nikdy jsem to nezkoušel. Přeji hodně úspěchů

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 240.228 (?), 6.7.2017 16:41

Nevím, jestli řešíme mšice venku, nebo ve skleníku? Ve skleníku se mace výborně osvědčil axamitník, vždycky tam vrazí dvě rostlinky a od té doby(už 20let) mšice ve skleníku neměla. Mě se letos poprvé objevily na paprikách venku(skleník nemám) a tak jsem k nim hned aksamitníky vysadila. Je to teprve pár dní, dám jim ještě chvilku než zkontroluju, jestli se náhodou také nevystěhovalywink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 227.97 (?), 12.7.2017 12:40

Odvar z tabákových listů používám, ale tabák kupuji. Vůbec jsem nevěděla, že si mohu tabák na postřik vypěstovat. Jen ještě sehnat semena. Jaký druh tabáku pěstujete?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 235.119 (?), 6.7.2010 17:16

Před radou paní Daniely, ohledně vysazení konopí do skleníku z důvodu eliminace mšic na paprikách, na základě vlastní zkušenosti - po použití její rady - bych chtěla ostatní před tímto způsobem ochrany paprik před mšicemi, důrazně varovat. Konopí ve skleníku páchne, sice odpuzuje mšice, ale odpuzuje i veškeré opylovače paprik. Do foliovníku nezaletí ani muška, nezabzučí tam ani včelka. Papriky mám vysoké až k bradě a to měřím 165 cm, kvetou jako o život ale není na nich jediný plod, ačkoliv venku na záhoně vysazené papriky již plody mají.

Docela by mě zajímalo, paní Danielo, kolik parik jste pod ochranou konopných rostlinek před mšicemi sklidila?

Po odstranění těchto "prevenčních" rostlin doufám, že dojde k normalizaci a papriky mi ještě nějakou tu úrodu dají.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Delkim - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (152) - 215.123 (?), 11.6.2009 15:13

dneska jsem na dvou paprikách mšice taky objevil, malé světle zelené potvůrky

rozmíchal jsem jeden BIO prostředek (v podstatě řepkový olej) a tím listy postříkal, tak uvidíme, podcenit to nesmíte, jde opravdu o rychlost zásahu...

prý proti mšicím pomáhá afrikán, i když nevím jak snese ten pařád ve skleníku co je v létě...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 97.44 (?), 11.6.2009 18:04

Přeji Vám štěstí s BIO prostředkem na bázi oleje, mě to moc nefungovalo... Afrikány ve skleníku úspěšně používá můj otec a dost si to pochvaluje.
Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vili - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (81) - 57.182 (?), 12.6.2009 8:59
Na mšice platí zatím jediný osvědčený přípravek, tím je Pirimor.
To nejlepší co může být
To nejlepší co může být
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika