Molice na rajčatech



Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.103 (?)
24.7.2017 10:44

Hmm, tak i molice se ve skleníku musí napřed namnožit, aby dělala škody. Když si pěstitel molici ohlídá a včas(tedy jakmile zjistí první létající dospělce) prohlédne jednou za čas opatrně všechny spodní strany listů a průběžně zlikviduje (třeba rozmáznutím prstem taková ta místa jakoby posypaná moukou) zárodky molic, nemusí potom v průběhu sezóny lomit rukama a hledat záchranu v chemii. Je to možná nezvyklé, ale takovým způsobem udržíte molici, ve stavu, kdy nenapáchá škody.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 167.52 (?), 13.7.2017 22:34, zobrazeno: 7307x

Dobrý den, prosím o radu. Ve skleníku mi začínají zrát rajčata a na rostlinách se objevily molice. Po celém skleníku mám rozvěšeny žluté lepivé desky a stejně to nebylo nic platné. Čím prosím postíkat, aby to bylo účinné. Děkuji za radu Dáda 

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.103 (?), 13.7.2017 23:12

No já se divím, že jdou molice právě na rajčata. Mají mnohem raději okurky, případně papriky. Nechci zlehčovat váš problém, ale než bych užil nějakou chemii, zkusil bych je napřed zredukovat odchytem a likvidací vajíček.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 224.84 (?), 14.7.2017 12:21

Na molice na rajčatech jsem toho zkoušel hodně, ale nikdy se je nepodařilo úplně zlikvidovat a ten jejich rozmnožovací potenciál je obrovský.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vvd - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (90) - 208.154 (?), 21.7.2017 13:49

Vloni se mi dařilo držet je na snesitelné úrovni postřikem oleje s vodou. Letos jsem zakoupil encarsia formosa od biocontu. Zatím čekám na výsledky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
ivap - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (754) - 243.114 (?), 21.7.2017 14:03

To se chvíli načekáte wink . Z mých zkušeností mají molice hodně dlouho navrch, účinek vosiček je vidět ke konci sezóny. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 57.115 (?), 24.7.2017 9:23

S molicemi jsem měla problémy několik let - zkoušela jsem lepové desky, olej i nějaký chemický postřik na molice (název si nepamatuju), a ně jaký systémový chemický prostřek.Relativné nejúčinější byla chemie, ale pouze krátkodobě (asi na měsíc). Známý mi říkal, že v pokusných sklenících se přes opakované stříkání molice zvítězily..

 Nakonec se jako naprosto účinný prostředek ukázalo pěstování rostliny technického konopí na mast. Semena lze koupit, molice ani 1. Je to prostorově náročnější, mám malý balkon ale výsledek naprosto jednoznačný a vyzkoušený další 2 roky. Takže na příští rok..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.103 (?), 24.7.2017 10:44

Hmm, tak i molice se ve skleníku musí napřed namnožit, aby dělala škody. Když si pěstitel molici ohlídá a včas(tedy jakmile zjistí první létající dospělce) prohlédne jednou za čas opatrně všechny spodní strany listů a průběžně zlikviduje (třeba rozmáznutím prstem taková ta místa jakoby posypaná moukou) zárodky molic, nemusí potom v průběhu sezóny lomit rukama a hledat záchranu v chemii. Je to možná nezvyklé, ale takovým způsobem udržíte molici, ve stavu, kdy nenapáchá škody.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 14.170 (?), 24.7.2017 18:16

Encarsia funguje i v létě? Myslel jsem, že vysoké letní skleníkové teploty nedává.

V.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 243.114 (?), 30.7.2017 12:20

Dává je to subtropická vosička

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
kladikus - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (130) - 36.18 (?), 30.7.2017 11:29

Pirimor/Mospilanem(ochraná lhůta 7dní/?)

jinač souhlasím naprosto s Walterem. Pokud si to ve skleníku dopředu ohlídáš, a ty jednotlivé molice rozmačkáš, tak máš pokoj. Letos jsem to takto ohlídal(pěstuju druhý rok terprve-okurky, rajčata, papriky), rozmačkával, a nepoužil jsem ani gram postřiků. A to jsem jich na jaře preventivně nakoupil :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu8:34
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika