Mléko proti plísni na okurkách



Delkim - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (152) - 215.123 (?) 
30.5.2009 14:53, zobrazeno: 39660x

Včera jsem se dozvěděl jednu "babskou" radu proti plísni na okurkách. Prý už teď, jakmile se okurka ujme, tak jedna ku jedné mléko s vodou a pravidelně každých 10-14 dní tím okurky zalít...

Prý ta "známá té známé" tohle dělá už desítky let a ještě nikdy plíseň na okurkách neměla...

co vy na to? slyšel jste o tom někdo? sousedka to letos bude zkoušet, tak na podzim budu moudřejší

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 213.129 (?), 30.5.2009 15:41

Jeden vinař ve Francii(Nicolas Jolly)  ,který bere ekologické pěstování révy vinné z trochu jiné stránky a stává se tak kontroverzní osobou, používá při ochraně révy také prý mélko .Neznám zatím žádné výsledky pokusů, které by se tímto zabývaly, ale může to být v tom, že rostlina buďto impregnuje svá pletiva vápníkem, což je jedna hypotéza, anebo,to spíše, změní krátkodobě PH na povrchu listů a to snad spomali rozvoj houbových chorob.Samozdřejmě mléko aplikovné postřikem na list.Takové postřiky budou mít jen krátkodobou účinnost.Zalévání mlékem, to podle mne bude mít efekt minimální.

Zkuste raději přesličkové výluhy.

Minulou vegetaci se stalo, že polovině vinařů kteří se zabývali eko produkcí, napadla perenospora a padlí vinohrady, a totálně je zdevastovala.

můžeme tedy si vybrat jak s plísní budem bojovat.Osobně ale nepoužívám při ochraně okurek nic  ,a taky sklízím plné kbelíky.

S pozdravem J.Pavlíček

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Delkim - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (152) - 215.123 (?), 30.5.2009 17:02

já okurky vyvazuji do výšky a dole mám i netkanou textílii... ale když je prostě vlhko a blíží se konec léta a všude hlásí plíseň, tak se jí taky neubráním... tak to prostě asi je... na konci léta stejně ty okurky už lezou i ušima :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 186.23 (?), 24.5.2017 15:04

Dobrý den pane Pavlíčku,

zajímá mě recept na výluh z přesličky (v jakém poměru přesličku s vodou louhovat a v jakém poměru pak výluh ředit s vodou proti padlí na rostlinách.  Jak dlouho přesličku louhovat?

Děkuji vám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Juro - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (345) - 76.241 (?), 31.5.2009 1:47

Uz to tak v prirode chodi. Na bakterie platia plesne (penicilin) a na plesne ucinkuju bakteriami. Zial, v casoch Vasej babicky to bolo ine mlieko... Dnesne pastrerizovane mlieko mozno nebude mat uvedeny ucinok. Ak sa ale dostanete k tomuto pokusu skuste aj mlieko s trochou jogurtovej kultury a nechat v teple trochu odstat. Tam by to mohlo fungovat. Jogurty udajne pomahaju aj pri hubovych patogenoch ludi.... mozno len ako prevencia, zazraky nerobia, ale toto by stacilo aj na zahradke.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 166.19 (?), 3.6.2009 19:44

Já to zkoušela už asi před šesti roky a nepomohlo to, stejně jsem měla plíseň. Tak buď jsme měla špatné mléko a nebo to nefunguje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Alice D. - (11) - 6.53 (?), 26.6.2009 19:03

Prodává se přípravek proti plísním - Bioan. Obsahuje mléčný albumin a kasein, docela to i hezky voní. Tak asi na tom použití mléka proti padlí něco bude, ale nejspíš to mléko ze sámošky nemá to správné složení.

Já okurky nerada, proto je nepěstuji, takže nevím, jestli to funguje. Pro jistotu jsem postříkala cukety, rajčata a podobně, zatím jsou zdravé, ale to by touto dobou byly stejně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 160.98 (?), 21.5.2017 17:42

Do vsech stromu a revy jsem zatloukl medene hrebiky nahrada kuprikolu... Broskvone bez kaderavosti.Proti plisnim postrikuju cerstvym mlekem pomer 1 ku 10,nesmi to byt trvanlive, ale to ktere zkysne... Nejlepe od kravky... A jako herbicid staci ocet neredeny, ale narazil jsem uz i na odolnejsi plevel... Staci pridat panaky vodky, co zasasahne to uschne a bio zahradniceni je tu...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?), 22.5.2017 7:59

laugh Jen bych se trochu obával, že když to napíšete tímto stylem, že to někdo vezme skutečně vážně...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 155.235 (?), 24.5.2017 22:46

Někde na youtube jsem v ruštině viděl kromě postřiku mlékem s jódem proti plísni i, že semínka rajčat před výsevem prolévají horkou vodou z rychlovarné konvice a sazenice zalévají roztokem z jedké sody. Vyzkoušel jste někdo? Pěkný večer.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika