Melouny a melounky 2016



host - 33.3 (?)
7.8.2017 17:12

První lajko II

Druhý nevím


Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 3.9.2016 12:05

Zajímavá barva. Já letos pěstuji melouny jen na své balkánské zahradě, takže to není až takové umění. Trochu se mi rozlézají z vytýčeného melounoviště a tak jsem na přivázaném výhonu vypěstoval i tyčkový meloun. Nejvíc mi dnes vadí strašně nízké místní ceny melounů. Nevím, jak se jim to může vyplatit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 235.135 (?), 31.7.2017 18:28

Prosím jak poznám, že je meloun zralý? Dočetla jsem se tady, že podle stopky, ale moje melouny stopku nemájí a kdy asi tak dozrávají? jsem v 630 m n výšky. Děkuji za jakoukoliv radu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 31.7.2017 19:03

Suchá stopka je jasný signál, ale není to nutné. V loňském roce jsem tady napsal: "Zaťukejte lehce prstama na beton a pak na buben. Zralý meloun "zvoní" spíše jako ten buben. Ještě jedna (ne úplně obchodně férová) finta: zaťukejte na zralý meloun v supermarketu a ten zvuk si už zapamatujete."

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.239 (?), 31.7.2017 23:06

ČR a 630mnm? Nejjistější bude ufiknout je a vzít do tepla těsně před mrazycheeky! Jinak můžete postupovat pokus omyl-kolik jedinců máte? SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 253.40 (?), 1.8.2017 4:08

Včera jsem utrhl první zcela zralý meloun, měl přes 7 kg. Zralost jsem určil podle uschlého úponku a uschlého lžičkovitého listu, které se nacházejí v místě, kde je meloun přirostlý stopkou k hlavnímu stonku. Ještě lze použít metodu určení zralosti, kdy se počítá 40 dnů do zralosti od velikosti melounu cca tenisového míčku. Na duté poklepání bych moc nespoléhal, protože jsem utrhl letos předčasně asi 10.7. pětikilový meloun, zněl dutě, ale nebyl zralý a tak skončil na kompostě. Melouny jsem měl vysazené sazenice v pařeništi, které jsem oddělal až po 15.6. kdy se rozrostly do značné plochy a tak předpokládám, žepokud jste melouny nepřirychlila, tak budete sklízet až ke konci srpna

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 65.254 (?), 4.8.2017 13:17

Dobrý den, chci se zeptat, proč mi vyrostou melouny tak 19cm a už nerostou, začnou zrát.Děkuji Jitka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 66.105 (?), 5.8.2017 16:24

Každý meloun má svůj limit v odrůdě, klimatických podmínkách, ve způsobu přihnojování a zalévání. Myslím, že udávaný rozměr není žádná ostuda. Já jsem právě naopak vybíral mezi menšími nezrajícími melouny se zelenou stopkou nějaký jedlý (poklepem). Měl jsem štěstí, je poměrně jedlý, i když má sotva 3 kg. Nejhorší je, když všechny dozrají najednou. Optimálně bych chtěl tak jeden týdně.

Melounek
Melounek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří II - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (598) - 143.84 (?), 5.8.2017 18:16

Letos pěstuji meloun skalní laugh. Venku všechno rozbily kroupy 7. července, ale jeden šlahoun se předtím proplazil pod polykarbonátovou střechu a docela se mu v té pekelné výhni daří.

Meloun skalní
Meloun skalní
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 66.105 (?), 5.8.2017 19:06

Pěkné! Teplo to mají rády.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 33.3 (?), 7.8.2017 17:12

První lajko II

Druhý nevím


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika