Melouny 2019



bohous - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (144) - 167.66 (?)
31.7.2019 8:30

Já jsem měl Sugary v r 2016 4-5kg. Jinak uvedený problém mám letos taky, melouny i velikosti míče na házenou přestanou růst a zavadnou. Myslím, že je to suchem ve spodních vrstvách. Někdy jak melouny nasadí nové plůdky, starší přestanou vyživovat. A taky nesnášejí manipulaci - když je třeba přemístím, abych půdu lépe okopal, stane se, že zavadnou.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
            
host - 234.111 (?), 20.7.2019 21:06
A ještě jedno foto

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 83.29 (?), 1.8.2019 22:54

Zřejmě nějaká půdní houbová choroba (fusarium). To se mi stávalo, když jsem pěstoval neroubované rostliny se semínek. Většinou na začátku srpna začaly uvadat šlahouny. Kořeny melounů nesnášejí težkou a mokrou půdu. Většinou je to s přelévání nebo pokud je vlhčí léto. I na sáčku s osivem je psáno " zalévejte méně často většími dávkami vody"

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 173.132 (?), 20.7.2019 21:32

černá hniloba plodů okurky nebo plíseň šedá, postříkat podle návodu Rovral Aqua Flo a za 10 dní znovu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 148.232 (?), 21.7.2019 8:27

Postříkat něčím co se již nesmí prodávat a je zakázáno, je rada za všechny melouny. Černou hnilobu tam nevidím, plíseň šedá je otázka, ale mohla by tam být sviluška. V této fázi již asi nic nepomůže, zvláště pokud se jedná o pravokořenou rostlinu. Zkuste Acrobat, Ridomil nebo jiný přípravek proti plísním, plus hnojivo na list. Meloun asi nemá vhodné podmínky pro pěstování, to je ve skleníku?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 234.158 (?), 21.7.2019 12:31
Není to ve skleníku, jen jsem pokusně zasil pár semínek pod okno v dřevěném rámu. A teď se mi už tak rozrostly že jsem okno přestal zavírat. Asi zkusím postřik Dithane Dg Neotec. A nevíte někdo jak velký by měl meloun sugar baby asi být? Díky. Happy
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bohous - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (144) - 167.66 (?), 31.7.2019 8:30

Já jsem měl Sugary v r 2016 4-5kg. Jinak uvedený problém mám letos taky, melouny i velikosti míče na házenou přestanou růst a zavadnou. Myslím, že je to suchem ve spodních vrstvách. Někdy jak melouny nasadí nové plůdky, starší přestanou vyživovat. A taky nesnášejí manipulaci - když je třeba přemístím, abych půdu lépe okopal, stane se, že zavadnou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bohous - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (144) - 167.66 (?), 2.8.2019 12:50

Tak už začneme sklízet. Zatím to vypadá hůř než loni, ale pořád by to ještě mohlo být dobré.

Medovyj gigant
Medovyj gigant
Crimson Sweet
Crimson Sweet
Crimstar
Crimstar
Melania
Melania
... a směs
... a směs
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 227.31 (?), 8.8.2019 9:52

Letos se mi v ničem nedaří, o melounech to platí taky. Tak mizernou sezonu nepamatuji. Asi si za to můžu sám, nemám na melouny čas a podle toho to vypadá.

Slizeny zatím jen 2 pody pěstované venku na kompostu. Ve foliovníku do poloviny července jen listy. Kolem 20. července se ukázalo docela dost plodů, u kterých se dá předpokládat sklizeň koncem srpna. Jenže už pozoruji nástup chorob, proto je možné, že nebude nic.

Uvadnutí rostlin s pěknými plody je záležitost, kterou si projde každý začátečník.Příčina - fusarium. Obrana - roubované rostliny, které jsou odolnější a mají větší výnosy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 229.178 (?), 8.8.2019 12:16

Díky za radu. příští rok naroubuji a uvidím. Happy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 168.81 (?), 9.8.2019 14:11

Od roku 2017 pěstuji melouny. To jsem dostal darem sazenici. Před tím jsem rostlinu melounu vůbec neviděl. Pěstuji v poloze 450 m/m a pěstování melounů je pro mne snadné, proti jiným druhům „jde samo“. Pěstuji na „záhonu“, kde jsem hromadil, „kompostoval“ buřeň, porost ze zanedbaného pozemku. Pak byly předplodinou brambory „v seně“. Jedná se o mírný svah JJV. Melounoviště je přikryté proděrovanou, použitou silážní PE plachtou. Mám dvě vlastní rostliny (letos Sugar Baby, loni Lajko II). Celá „péče“, po vysazení koncem května, bylo jedno zalití. To, když jedna rostlina (na obrázku vpravo) začala uvadat. Sklizeň prvních předpokládám za 3-4 dny a celkem je 15 melounů. Přikládám dnešní obrázek části melounoviště.
Protože jsem si vyzkoušel (po počáteční nedůvěře), že pěstování melounů je snadné a „výnosné“, tak ho tímto doporučuji i ostatním. (Nejsem prodejce osiva melounů.) JG

melounoviště dnes
melounoviště dnes
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika