Melounoviště 2009



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
host - 40.188 (?) 
21.5.2009 17:17, zobrazeno: 219362x

Zdravím všechny milovníky pěstování melounů!!!

Tak jsem letos druhým rokem vytvořila mělounoviště a můj dotaz-není ještě brzy? rostlinky mají tak 15cm.Jak velké rostlinky sázíte již ven? nasadila jsem asi 25-30 rostlinek stím, že mám doma ještě pojistku a již min.týden jsem dala na zkoušku i 2 roubované.Kolik jich zhruba sadíte vy na takové větší políčko?musela jsem si kořeny označit špejlí, jelikož min, rok jsem někdy kořen nemohla najít:)))))pěkně pohnojeno a jsem zvědavá.Min.rok poprvé jen 4kg nejvíc-a jinak malinké, zato slaďoučké-letos uvidíme.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 4.138 (?), 21.5.2009 20:34

Ahoj milovnice , mám 12 sazenic melounů na cca 16m2. Jak velké políčko máš? Sázím, když mají 2-4 pravé listy... čau

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 40.188 (?), 21.5.2009 22:25

Ahoj milovníku já ani nevím 5x5 možná víc.2-4 pravé listy-to by tak asi odpovídalo.A již venku? chjoooo zítra má asi pršet, tak doufám, že to přežijí.Copak děláte pokud se schyluje k velikému dešti-možná i s kroupy??? napadá mě asi jen se modlit aby nějaký přežil.Kdyby byla po ruce nějaká aktuální fotka-vůbec se nebudu zlobit

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 234.252 (?), 22.5.2009 12:34

Ja som urobila experiment. Včera som vysadila na streche garáže niekoľko melónov do menších igelitových vriec.. Strecha je rovná, pokrytá čiernou krytinou (asi ipa) a celý deň na ňu svieti slnko. Vysadila som červené aj žlté melóny do kompostovej zeminy a ešte som vytrepala hore sud na vodu, aby sa cez deň ohriala. Tak teraz neviem, či z toho niečo bude, lebo sa každý čuduje, či mi nepreskočilo. Nechám sa prekvapiť.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 40.188 (?), 31.5.2009 23:19

Tomu se říká fajn počasí na melouny:((chtěla jsem se zeptat těch co je mají venku-chráníte je v tomto počasí? já jsem to nevydržela a na každou sazenici dala tu velikou okurkovou sklenici-nechci už po třetí nasazovat nové rostlinky.Můj dotaz nevadí jim, že jsou již 4-5dní takto zaklaplé? nechybí jim vzduch? nonstop prší a pak třeba jen na 1hodinku vysvítne slunce.Už ať je teplo-raději budu zalévat:(a ta zima:(  jak jste na tom vy?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 204.6 (?), 6.8.2009 9:32

ahojky ja mam rostlinky venku ale ziji v italii nevim jak v cesku ale ted tady taky hodne prselo byly tady i vetrne boure a kroupy velke jako tresne a rostlinky rostou dal.tak uvidime co se ztoho vyklube ale asi nic nasadila jsem pozde.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 142.26 (?), 19.6.2009 0:22

dobry den,

presne takovou střechu na garazi mam a hodlam ji podobne vyuzit. Muzu se zeptat jak velkou nadobu na pestovani jste zvolila? jak resite zalevani abyste nemusela kazdy den na střechu?

diky moc za informace. No a jak se jim na střese vede? mam trochu obavu, aby se v lete nespalili

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 115.245 (?), 19.6.2009 12:51

Dobrý deň, dnes som ich bola skontrolovať, nechodím tam každý deň, lebo mán na ne výhľad z balkona.  Zatiaľ som polievala iba raz, lebo doteraz dosť pršalo.Bolo veľmi chladné počasie ale veľmi im neuškodilo, dokonca aj truchu podrástli a začínajú kvitnúť. Aj keď bola zima, slnko tmavú krytinu zohrialo.  Mám tam 70l sud a do neho hadicou napustím vodu. Keď som z neho večer polievala, voda bola teplúčka. Aj podlaha doslova vykuruje. Myslím, že im to vyhovuje, (iné rastliny by sa tam asi upiekli)  lebo som melóny pestovala aj v záhrade a tam v chladnejšom počasí doslova živorili.  Mám po dva v takých velkých igelitkách, asi 15l kompostu. Neskôr pridám aj foto. Od zajtra má týždeň pršať, tak dnes uvažujem, či ich mám prikryť. Na pet fľaše sú už veľké, asi na ne hodím maliarsku fóliu, aby neboli stále mokré.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 216.60 (?), 1.6.2009 7:33

Ahoj milovnice , fotky zatím nemám, protože jsem rozbil foťák - na zahradě...  . Teď je na Moravě zima a taky hodně prší. Zahradu nemám každý den pod dozorem, takže dnes uvidím, jestli budu muset vysadit náhradníky... V pátek jsem jsem na zkoušku koupil 3 sazenice odrůdy Sugar Baby, jenže než jsem přijel domů 2 byly zavadlé. Doma jsem je zalil, ale je asi po nich - listy zavadly, tak jem je ořezal a doufám, že obrostou. Na té 3., co je ok, jsem si všiml, že je na ní strašně moc mšic, tak jsem s nima zatočil. Nevím, jestli ty dvě zdechly kvůli mšicím! Tak rychle... ?! Děs. Co u tebe nového...? Ahoj, r.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Ellen - (5) - 116.7 (?), 1.6.2009 8:58

Ahoj melounáři,

zdravím! Také jsem nevydržela a zakryla sazenice bílou fólií, ráno je pěkná kosa. Včera jsem je kontrolovala, a zdá se, že se jim dobře daří. Ovšem dnes ráno mne ve zprávách nepotěšili - takhle chladná rána mají být až do konce června... Mám zakryté i dýně a okurky. Držím palce, ať rostliny přežijí! Helena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika