Meloun vodový, lze pěstovat i ve vyšších polohách



host - 212.19 (?)
17.2.2019 12:29

Pěstovala jsem loni melouny poprvé.Některé vypěstované ze semínek a některé naroubované.Hodně jsem zalévala, hnojila jsem jen jednou.Melounů jsem sklidila asi kolem 25ks ve velikosti 5-9 kg z roubovaných sazenic.Měla jsem více druhů.Ze zkušeností co jsem získala, už budu pěstovat melouny jen roubované.Jsou 2x větší, rostlina je vitálnější.Neroubované sazenice mi hodně uvadali, myslím,že je malý kořenový systém a nestačily rostlinu zásobyt vodou. První jsem sklízela už na konci července.Jsme 270m nad mořem.Pěstováno venku jižní stráň.Bohužel nemám ty největší (Crimson sweet) nafocené.

Moje melounoviště.
Moje melounoviště.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
tibi469 - (48) - 246.101 (?), 21.8.2018 18:33, zobrazeno: 4553x

Meloun vodový se převážně pěstuje v teplejších oblastech jižní Moravy.Klimatické změny v posledních letech, způsobené vysokými teplotami, i ve vyšších polohách, nám dávají možnost si vypěstovat meloun vodový i zde.Popularita pěstování melouna i v těchto podmínkách stále roste.Máme celou škálu odrůd.Lajko II-raná odrůda, velmi ůrodná, odolná vůči nepříznivým podmínkám.Zobor F1-velmi raná odrůda snáší i chladnější podmínky.Sugar baby-velmi raná vegetační období 75-80 dní.Pěstovat můžete přímo ze semen zasetých do hnízd, nebo ze sasenic, které si můžeme předpěstovat.Je možnost si meloun naroubovat na tykev.melouny jsem vysadil 8.5.2018,ze sazenice a první meloun jsem sklidil 19.8.2018,váha melouna 9 kg a obvod 84cm.Pěstuji je v České Kamenici 300 m nm.Meloun vodový je náročný na zálevku.Jednou jsem je přihnojil kuřecím trusem kolem rostliny.Potom jsem je pravidelně zaléval okopával.Žádné chemické prostředky na ochranu rostlin jsem za celou vegetaci nepoužíval.Ani umělé hnojiva, meloun je Bio.Je třeba se osmělit a vyskoušet jej pěstovat i ve vyšších polohách

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
tibi469 - (48) - 246.101 (?), 21.8.2018 18:36

Meloun vodový



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 212.19 (?), 17.2.2019 12:29

Pěstovala jsem loni melouny poprvé.Některé vypěstované ze semínek a některé naroubované.Hodně jsem zalévala, hnojila jsem jen jednou.Melounů jsem sklidila asi kolem 25ks ve velikosti 5-9 kg z roubovaných sazenic.Měla jsem více druhů.Ze zkušeností co jsem získala, už budu pěstovat melouny jen roubované.Jsou 2x větší, rostlina je vitálnější.Neroubované sazenice mi hodně uvadali, myslím,že je malý kořenový systém a nestačily rostlinu zásobyt vodou. První jsem sklízela už na konci července.Jsme 270m nad mořem.Pěstováno venku jižní stráň.Bohužel nemám ty největší (Crimson sweet) nafocené.

Moje melounoviště.
Moje melounoviště.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 38.39 (?), 17.2.2019 15:36

Pěstuji melouny již několik let.Lépe rostou roubované, které si sama roubuji.Venku pěstuji na černé texilii a přikrývám bílou.Semena vybírám s těch co vypěstuji.Nevím co je to za odrůdu ale jsou kulaté a tmavě zelené.Jsem 480m nad mořem.Chce to polohu kde svítí celý den slunce.Letos chci pěstovat také cukrové.  Zdraví Dana.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika