Meloun a tykev pěstování vedle sebe



Zuzinda - (24) - 211.162 (?) 
9.6.2017 20:19, zobrazeno: 6194x

Dobrý podvečer ve spolek,

mám vysetou a krásně vzešlou (3 ks, plánovala jsem 2 ks) máslovu dýni (ze semen koupeného plodu), jenže chuťové preference se změnily a možná budu muset řešit nerudovskou otázku kam s ní(m) jelikož ji nikdo nesní. Že je to to od rána do večera osluněné místo, napadlo mě nahradit melounem. Jenže když ta tykev už tam je, je mi líto všechnu zničit, co kdyby... Ráda bych tedy ponechala jednu rostlinku a přidala jeden meloun. Dočetla jsem se zde, že někteří pěstujete různé tykve takto vedle sebe s melounem (ale výsledky jsem nedohledala). Otázka tedy zní, budou se navzájem křížit? A pokud ano, vy co takto pěstujete, není vám to líto, stojí to opravdu za to?

Děkuji moc za případné odpovědi smiley

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 9.6.2017 20:49

Mám dojem, že si děláte zbytečné starosti. Pokud je pěstujete pro plody, nic nepoznáte ani když se náhodou zkříží (hybridem by bylo jenom semínko a rostlina z něho vzešlá). Stejně by potřebovaly kvést najednou. Nemyslím, že je pěstujete pro uznané osivo. Pokud však semenaříte, vezměte semínka z prvých dýní, které kvetou ještě před melouny. Já mám melounoviště těsně u cuket a konflikt nepředpokládám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Zuzinda - (24) - 211.234 (?), 27.7.2017 22:19

Mimmo, děkuji za reakci, vysadila jsem tehdy vedle sebe. Nene, nesemenařím, nicméně skutečně kvetly a kvetou zároveň. Zatím se daří, meloun vypadá jako meloun a máslová dýně se sobě taky podobá, zda stihnou dozrát je věc druhá smiley Spíš dýně utlačuje meloun a vůbec má šlahounů a plodů víc než dost, tak ji asi zkrotím a některé zastřihnu devilPřidávám i fotky kdyby někoho zajímalo.

Kde je meloun?
Kde je meloun?
Máslová dýně
Máslová dýně
Meloun
Meloun
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika