Meloun červený



kamo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (430) - 20.76 (?)
19.8.2016 22:58

ja som rozkrojil jeden už dneska wink, odrezaný 17.8., zrelosť som riskol podľa dunivého zvuku po poklepaní. Chuť bola v strede úplne sladká. Po dojedení krajíčka ale zostala v ústach nahorklá chuť, neviem, čo to spôsobuje... minule som zaregistroval ešte omnoho horšiu nahorklosť aj u červeného melónu z obchodu, ktorý bol až nepoživateľný

Tento rok sa na melóny totálne nevydaril - relatívne chladné leto na Kysuciach a hlavne daždivo - raj pre plesne. Úplny opak vydarenej vlaňajšej teplej a suchej sezóny s dlho trvajúcimi tropickými teplotami v lete.

Minulá vydarená sezóna v téme Melounoviště 2015 tu a tu.

Plody sú tento rok oproti minulému polovičné.

Melónik na váhe
Melónik na váhe
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 1.8.2016 18:56


Přiložte prosím foto "melounů ze 700 m nebo třeba i z vyšší nadmořské výšky" v ČR pěstovaných venku v kterémkoliv roce. Kolísavé noční teploty jsou v takových výškách značným rizikem. Takže se mi to moc nezdá.

Pokud jde o vaše vysvětlení praskání melounů, považuji to za velmi logické - děkuji. Já takové zkušenosti s melounama nemám. Naštěstí mám mimořádně vhodné klimatické podmínky a tak mi momentálně melouny (z vyplivaných pecek) samy rostou jako divé.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 121.198 (?), 2.8.2016 7:42
Toto je melon zo 700m.n.m a stale rastie :) mozno ho prirovnat k vacsiemu grapefruitu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 44.2 (?), 2.8.2016 10:45

Moje melounoviště. Je tam "schovaných" 7 melounů. Ty větší zatím cca 5 kilo a rostou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 44.2 (?), 2.8.2016 10:46

...ještě ta fotka :)


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petra S. - (48) - 1.10 (?), 17.8.2016 14:13

krásný, teda to máte hustý porost, nebojíte se plísní atd, jak tam chodíte a vážíte, to pošlapete rostliny? já ho hustě nemám - a plísen i tak přišla, letos je to počasí na prd, pořád vlhko :(nicméně mám na záhoně pár pětikilovejch kousků a pak menší

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 44.2 (?), 17.8.2016 14:33

Nešlapu tam. Je to takový obdelník na netkané textilii cca 1,8 x 3metry. Ani je nevážím to byl jen odhad. Příští víkend bych chtěl první ochutnat, tak uvidím, snad se trefím do zralosti.  Zdenek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petra S. - (48) - 98.17 (?), 19.8.2016 20:36

Ja rozkrajuji uz zitra prvni.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
kamo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (430) - 20.76 (?), 19.8.2016 22:58

ja som rozkrojil jeden už dneska wink, odrezaný 17.8., zrelosť som riskol podľa dunivého zvuku po poklepaní. Chuť bola v strede úplne sladká. Po dojedení krajíčka ale zostala v ústach nahorklá chuť, neviem, čo to spôsobuje... minule som zaregistroval ešte omnoho horšiu nahorklosť aj u červeného melónu z obchodu, ktorý bol až nepoživateľný

Tento rok sa na melóny totálne nevydaril - relatívne chladné leto na Kysuciach a hlavne daždivo - raj pre plesne. Úplny opak vydarenej vlaňajšej teplej a suchej sezóny s dlho trvajúcimi tropickými teplotami v lete.

Minulá vydarená sezóna v téme Melounoviště 2015 tu a tu.

Plody sú tento rok oproti minulému polovičné.

Melónik na váhe
Melónik na váhe
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jan14 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (90) - 64.249 (?), 20.8.2016 7:15

vie niekto napísať presne ako zistím zrelosť melónu? stopku má ešte zelenú a váži už asi 7kg

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 20.8.2016 8:44

Zaťukejte lehce prstama na beton a pak na buben. Zralý meloun "zvoní" spíše jako ten buben. Ještě jedna (ne úplně obchodně férová) finta: zaťukejte na zralý meloun v supermarketu a ten zvuk si už zapamatujete.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika