Masitá rajčata



Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 173.17 (?)
19.7.2018 16:58

Také mně začínají zrát nějaká masitá rajčata. Přidávám 6 obrázků tří mých oblíbených, pro mne jedny z nejchutnějších- Orange Russian 117, Mayo´s delight a Zamorano.

           Vladimír

Orange Russian 117
Orange Russian 117
Orange Russian 117
Orange Russian 117
Mayo´s deligt
Mayo´s deligt
Mayo´s delight
Mayo´s delight
Zamorano
Zamorano
Zamorano
Zamorano
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
Teta Jana - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (289) - 148.29 (?), 6.7.2018 11:05

Jednou z novinek v mém letošním sortimentu masitých srdcí je Cour di Bue od firmy Vilmorin. Semínka stála pár kaček - na rozdíl od jiných Vilmorinských odrůd - a rajčata vypadají moc hezky a mají slušnou chuť. Rostlina je docela produktivní, takže jsem spokojená.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
aldyk - (34) - 176.230 (?), 6.7.2018 12:28

S masitými rajčaty moc dobré zkušenosti nemám. Na rostlině jich naroste jen pár a díky jejich velikosti trvá dýl než dozrají a tak většinou popraskají. Chuťově jsou ale lepší než normální rajčata, aspoň ty co jsem zkoušel, a jsou ideální třeba na chleba nebo do salátů protože nemají tolik šťávy. Chtělo by to masité rajče normální velikosti, ale o takovém bohužel nevím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 221.118 (?), 6.7.2018 13:06

Co zkusit tyto, příští rok je asi prubnu Rajče tyčkové - LITTLE SWEETHEART.

Michal

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Teta Jana - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (289) - 148.29 (?), 11.7.2018 17:51

Masitá rajčata ve tvaru srdce nádherně vypadají a báječně chutnají.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Sita77 - (7) - 199.129 (?), 19.7.2018 10:38

Dobrý den, prosím Teto Jano, moje cherokee purple i když podtrhávám nahoře hodně zelené, je uvnitř moučnaté a na chuť kyselejší. Když ho trhnu později je zase už strašně moučnaté. Rajčata jsou hodně ve stínu a jsou dost zalistěná, může to být tím? Nechci zbytečně trhat listí, ale pokud to pomůže, vrhnu se na to.

cherokee purple řez (podtržené)
cherokee purple řez (podtržené)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Teta Jana - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (289) - 148.29 (?), 19.7.2018 12:46

Cherokee Purple považuji za jedno z nejchutnějších rajčat, moje rostliny ovšem rostou na slunci. Chuť rajčete hodně ovlivní hnojení a zálivka, příliš intenzívní hnojení a bohaté zalévání způsobí, že rajče nemá tak výraznou chuť. Plody nikdy nepotrhuji, ale letos některá po zásahu tenisákem nebo volejbalovým míčem dozrála v kuchyni a chutnala slušně. Listy bych neotrhávala, pokud jsou zdravé, čím větší asimilační plocha, tím líp. Proč jsou Vaše rajčata moučnatá, to netuším, chtělo by to více rostlin pro srovnání. Nevím, jaký je zdroj, ze kterého máte semena, ale je možné, že nepěstujete Cherokee Purple. Marmande máte krásné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Sita77 - (7) - 199.129 (?), 19.7.2018 10:45

Můj manžel koupil na podzim ve výprodeji v tesco semínka rajčat Marmande za 5 kč balíček.

Z legrace jsem je v březnu vysela, že je porozdávám, nakonec jsem si i nějaká nechala a asi 20 rostlin jsem dala sousedce, že na ně vidím přes plot. Rajčata plodí doslova jako vzteklá, velká, červená a překvapivě ji dobře chutnají. Všichni příjemci jsou z nich nadšení, protože dozrávají překvapivě brzy - nejdřív z těch velkých co tu v okolí máme.

Jsou to keříčková rajčata, takže nižší, nevyštipují se, ale musí se dát k tyči a vyvazovat, protože plody jsou obrovské a strhávají rostlinu k zemi. Daří se jim i v květináči.

Marmande
Marmande


dozrává
dozrává
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Registrovanýuživatel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 185.97 (?), 19.7.2018 12:47

Je to to rajče s rajčatovou chutí, jednou tu někdo mluvil o rajčatové chuti, myslím, že to bylo podobné nebo gigamato, pořád hledám rajčatové rajče co mám uloženo v hlavě z minulosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 173.17 (?), 19.7.2018 16:58

Také mně začínají zrát nějaká masitá rajčata. Přidávám 6 obrázků tří mých oblíbených, pro mne jedny z nejchutnějších- Orange Russian 117, Mayo´s delight a Zamorano.

           Vladimír

Orange Russian 117
Orange Russian 117
Orange Russian 117
Orange Russian 117
Mayo´s deligt
Mayo´s deligt
Mayo´s delight
Mayo´s delight
Zamorano
Zamorano
Zamorano
Zamorano
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 168.103 (?), 19.7.2018 17:44

můj oblíbenec Brutus. Walter


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika