Ma vyznam vrublovat /roubovat/ uhorku na tekvicu ked chcem uhorky pestovat vonku v zahrade?



host - 212.49 (?)
10.4.2019 18:02

Co si vzpomínám když jsem rouboval melouny a okurky na tykev Sprinter, tak u melounů jsem sadil semena ve stejnou dobu jako tykev, cca v půlce března / marca. Okurky rostly rychleji, tak ty se sadily až týden po podnožích. Ty termíny na obale jsou nesmysly.

Nakládačky a obyčejné salátovky nemá smysl roubovat. Jedině se vyplatí salátovka - dlouhá úzká hladká hadovka určena do skleníků, ty po naroubování rostou venku jak o závod.laugh

Jinak po naroubování musí být pod folií100% vlhkost první týden. Někde za oknem na světle a teplo. MH

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
solide - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (412) - 78.100 (?), 10.4.2019 17:15, zobrazeno: 2496x

ahoj cital som viacero clankou o vrublovani /roubovani/ uhoriek na tekvicu figolistu. Teraz by som to chcel skusit, chcem sa spytat, ma vyznam vrublovat nakladacky a salatovky na podpniky tekvice vrublovanim, aby mali vacsi, korenovy system a viac rodili, ked chcem uhorky pestovat vonku v zahrade a nie v sklenniku? 

toto som nasiel na webe: 

"Nezabudnite, že výsev tak dýň, ako aj uhoriek musíte urobiť už teraz, na začiatku apríla. Tekvicové podpníky sa na vrúbľovanie dýň sejú o dva týždne skôr ako vrúble, na vrúbľovanie uhoriek o dva týždne neskôr než osivo vrúbľov."

teraz ale nechapem, ktore semena teda zasadit skor, tekvice, alebo uhorky?  Dakujem J.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 212.49 (?), 10.4.2019 18:02

Co si vzpomínám když jsem rouboval melouny a okurky na tykev Sprinter, tak u melounů jsem sadil semena ve stejnou dobu jako tykev, cca v půlce března / marca. Okurky rostly rychleji, tak ty se sadily až týden po podnožích. Ty termíny na obale jsou nesmysly.

Nakládačky a obyčejné salátovky nemá smysl roubovat. Jedině se vyplatí salátovka - dlouhá úzká hladká hadovka určena do skleníků, ty po naroubování rostou venku jak o závod.laugh

Jinak po naroubování musí být pod folií100% vlhkost první týden. Někde za oknem na světle a teplo. MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 216.221 (?), 12.5.2019 0:07
Co se týká roubované zeleniny: Rajčata - u mě zbytečně, plodí jak zběsilé i bez roubování, nevidím rozdíl. Okurka - zpočátku ok, rychlý start, ale podnož pravidelně vyrazí a přeroste okurku, místo ní plodí dýně.. Já bych to sice poznala v počátku, ale naši zalívači během dovolené nikdy 🙈 Jedině lilek, s ním slavím úspěchy, jediná rostlina dává desítky skvělých plodů (madonna) Tož tak. Hannah
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika