Kukuřice nemají klasy



host - 178.195 (?)
14.3.2010 11:43

dobrý den.takyse mě to stalo. pak mě známý řrkl že se opravdu nesmí sadit dva druhy kukuřice na jednom místě. romana

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 57.71 (?), 14.8.2008 11:45, zobrazeno: 16125x

Vím, že to nepatří mezi plodovou zeleninu, ale nevím, kam jinam jít pro radu. Mám nasazeny dvě řady kukuřic - jedna nižší je Candy sweet - dozrávají klasy. Druhá vedle ní - ohodně vyší je Silver Queen a nemá na sobě ani jeden klas - ačkoliv má již skoro odkvetlé květy... Neporadíte někdo, čeho se příští rok vyvarovat?

A taky dotaz, na co jsou "semínka" na vrchních květech kukuřic? Je to na zasazení, nebo to má jen nějakou jinou funkci - jak se vlastně mohou vytvořil klasy pod květem. Děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 180.74 (?), 14.8.2008 17:52

Nevím, jestli to vysvětlím opravdu správně, ale co si matně pamatuju ze zemědělky  (a to už je opravdu pár pátků), tak to nahoře by měly být samičí buňky (prašníky), které opylí ty vlásky (blizny) trčící ze zárodku klasu. No a z těch opylených vlásků (respektive na konci těch vlásků, v semeníku) se vytvoří právě ty kuličky, ta semena. A ta jsou určena k setí. Ovšem proč nejsou klasy, těžko říct, možná právě špatným opylením. Kdo nebo co kukuřici opyluje nevím. Hmyz? Vítr? Určitě by se na internetu něco našlo, tak zkuste popátrat. Asi dvakrát jsem měla zasetou kukuřici pukancovou i cukrovou a problém nebyl. Nedělal jsem s nimi žádné štráchy. Prostě rostly a vyrostly. Ale zdá se mi, že letos se opravdu nedařilo až tak dobře, jako jiné roky. Aspoň mně ne. Inu, není každý den posvícení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 57.71 (?), 15.8.2008 9:47

Děkuji moc za informace. A ještě dotaz - myslíte, že kukuřicím se hůř daří - když jsou na sobě "narvané" - sadila jsem je dost nahusto - ale obě řady a jak jsem psala, jedna řada candy sweet je dost "oplodněná:-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 180.74 (?), 15.8.2008 12:05

Ano, máš pravdu, to mi nějak nedošlo, že jedny kukuřky jsou v pořádku, takže ty druhé měly být logicky taky, že. No a s tím bórem je to vlastně to samé. Hmhm, jo, tak to je fakt každá rada drahá, děvčico. Ony si ty plodiny prostě dělají co chtějí. Na některých keřících paprik mám opravdu pěkné plody, na jiných nějaké divné zámotky nebo jak to nazvat, na další jsou pořád stejně velké nezvětšující se zakrslíci. Na jedné zahrádce o rozloze tak 10 x 10 metrů. A třeba i vedle sebe rostoucí. Tož co už včil, vydrž do příštího roku, kukuřice se třeba zadaří a budeme si lámat hlavu s něčím úplně jiným :-). Jo s tím nahusto - na sáčku se semeny bývá napsané, jak daleko a široko sadit nebo set. Ovšem každá rostlinka potřebuje svůj životní prostor, s tím nic nenaděláme. Jinak zakrní nebo jednoduše neprospívá. Tak už mě nic nenapadá, zatím pa!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
jekyll - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (498) - 214.25 (?), 15.8.2008 10:09

Nebýva to náhodou pri nedostatku bóru? Myslím, že práve kukurica je na to citlivá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 57.71 (?), 15.8.2008 12:26

No, já kukuřici dostala jen tak od kamaráda v sáčku co mu dal nějaký speciální organický pěstitel v Německu. No hlávu si tím lámat nebudu, zatím je všichni obdivují, jak jsou vysokánské a nikdo si nevšiml, že plody nikde:-):-). Hihi - tak já nic k tomu neříkám:-) Protože si každý všimne té řady, kde jsou krásné plody a nenapadne se ho dívat na další-  optický klam.

tak díky díky. Kdoví co to bylo za hybridní semínka - třeba jen jako obří okrasná "travina", což se podařilo:-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 215.138 (?), 11.3.2010 13:26

Sice je tato diskuze nejaky ten mesic stara, ale treba nekomu pomuze i ma informace co se tyce pestovani cukrovych kukuric.

Netusim, proc kukurice klasy nemela.

Co jsem se ale nedavno docetla, tak pokud pestujete cukrovou kukurici - hlavne hybridy tj.F1, tak nesmite mit v okoli vice nez kilometru zadnou jinou kukurici (napr.na poli, soused... ani zadnou okrasnou kukurici). A to z duvodu opyleni. Nesmi se oplylit zadnou jinou. Jinak vam vyroste obycejna kukurice ci treba ani ne ta... viz.kukurice bez klasu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 178.195 (?), 14.3.2010 11:43

dobrý den.takyse mě to stalo. pak mě známý řrkl že se opravdu nesmí sadit dva druhy kukuřice na jednom místě. romana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika