Která rajčata mají "bramborový" list?



Stránky: 1,  2,  3   
Registrovanýuživatel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 216.241 (?) 
25.4.2017 15:28, zobrazeno: 9802x

Já znám jenom Stupické a ruské Beduin. Znáte ještě nějaké?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 33.3 (?), 25.4.2017 15:37

vysel jsem odrudy start a torino a take maji nekteke sazenice bramborove listi

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 184.133 (?), 25.4.2017 16:24

Odrůda Tamina má též bramborový list.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 173.17 (?), 25.4.2017 17:49

Existuje celá řada rajčat s bramborovým listem. Většinou jsou to potomci amerických odrůd pěstovaných již od 19. století. Jsou to většinou velká rajčata, kterým se říká bifteky například Brandywine rajčata. Pokud jde o dvě zde uvedená jména Stupické a Tamina, tak pro šlechtění obou těchto odrůd bylo použito rajče Mikado (proto se někdy u nás říká list Mikádo), dokonce snad bylo provedeno jen jedno postupné křížení za války někde v Německu  (Mikado x Sláva Porýní) x Solanum racemigerum.  Výběrem a stabilizací odrůdy vznikly Stupické (v Československu) a Tamina (v DDR) a snad i Matina (v BRD). Rajčata s bramborovým listem jsou méně obvyklé, protože gen způsobující tento typ listu je recesivní a proto došlechtit a stabilizovat rajče s tímto listem je daleko náročnější. Jsou lidé, kteří rajčata s tímto typem listu mají rádi a mezi ně patřím i já. Mám tak asi deset až patnáct výborných chutných odrůd s tímto bramborovým listem.

           Vladimír

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Registrovanýuživatel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 216.241 (?), 25.4.2017 17:29

Mám z ruska nějaký semínka a pod jedním druhem mi roste dva druhy listí tak jsem zvědav co z toho bude, asi pěknej bordel v těch semenech.smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 173.17 (?), 25.4.2017 17:52

S tím bordelem máte pravdu.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Registrovanýuživatel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 216.241 (?), 25.4.2017 18:23

A nemáte některý názvy z ruských, abych věděl co mám přibližně očekávat? Kdyby byl čas a chuť.smiley

Dík.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 142.1 (?), 25.4.2017 21:48

Z odrůd u nás dostupných má bramborové listí ještě Summer Cider. Mám ji letos poprvé v jednom exempláři a opravdu list je bramborový.

Jinak se semínky z Ruska mám svoje zkušenosti, často je v jednom sáčku směs nejméně dvou odrůd nebo úplně něco jiného než je na přebalu... Člověk zažije hodně překvapení. Jiřina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 173.17 (?), 26.4.2017 7:22

Přehled o tom jaká rajčata s bramborovým listem se v Rusku pěstují opravdu nemám. Oni totiž ve svých popisech neuvádí typ listu, pravděpodobně proto, že většina jejich rajčat má list normální. Dost často se u nich uvádí různé formy Mikada s bramborovým listem, černé, růžové, žluté, ale jen v internetových nabídkách. Já jsem loni koupil Mikado růžové a červené na Nikitovce, velikost plodů menší než byla deklarována a Mikado červené mělo dokonce normální list. Opravdu nevím, jak to ti rusové dělají. Pro mne vyhozené peníze.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Teta Jana - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (289) - 240.162 (?), 26.4.2017 9:20

Já mám letos s bramborovým listem rajčata Black Pear, Japanese Black Trifele a z Ruska veliký biftek Zimarevskij Velikan.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika