Konzumace plodů rajčete napadených plísní



PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6461) - 9.14 (?)
3.9.2019 16:46

Tak to si ty račata můžete koupit z hyperskleníků, budou na tom stejně, možná líp, protože tam mají detailně propracované technologie. Ale od prvního hokusu jste se dostal fakt daleko, žasnu.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                  
Petr L - (21) - 181.178 (?), 4.9.2019 20:36

Ano, o pěstování a zahradě toho vím opravdu málo (mnohem více znalostí mám o Vámi zmíněné radiaci), jelikož pěstuji teprve třetím rokem a z toho důvodu zde píšu, aniž bych se styděl za pro někoho banální otázky. A taky proto, že jsem bádávý typ a rád znám příčiny věcí. A s rajčaty mám problém. Pariky a chilli papričky mně naopak rostou skvěle, tudíž nezjišťuji nic. A přestože bych Vám velmi rád odepsal taktéž něco ironického, tak raději využiji znalostí vás všěch a poprosím o radu a identifikaci poškození plodů viz foto. Objevuje se opakovaně v září, začíná deformací (pomačkaná slupka), následuje nekróza/hniloba. 

Pro mě jako začátečníka je tato diskuze nesmírně přínosná a čerpám z ní inspiraci na příští rok.

Děkuji 


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 135.151 (?), 4.9.2019 23:45

Neléčená Early blight po našem Alternariová skvrnitost.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr L - (21) - 181.178 (?), 5.9.2019 7:04

Děkuji!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 135.175 (?), 6.9.2019 7:38

Jen bych chtěl dodat, že asi všichni máme na zahradě Alternariovou skvrnitost. Ale protože máme silné dobře zapěstované rostliny, tak nám stačí, když ty spodní napadené listy občas odtrhneme a rostlina si svou vitalitou udrží plody nepoškozené. Když se podívám na ty Vaše první obrázky, tak ty Vaše rostliny nejsou nic moc (omlouvám se). Potom když přijde nemoc, tak je problém, něco lze zachránit léčebnými přípravky, ale... Jedno je jasné a rád bych aby to zde zaznělo: Pěstování v nádobách má své výhody, ale je daleko náročnější než pěstování na záhoně. Já jsem se o pěstování v nádobách pokoušel, ale moc jsem neuspěl. Doporučil bych Vám, abyste se podíval na to v čem ta rajčata různí pěstitelé pěstují. Myslím si, že koupit si nějaký substrát a v tom je pěstovat je možné ze začátku, ale do budoucnosti je lepší a levnější míchat si substrát sám, z Vám dostupných surovin.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2729) - 6.138 (?), 3.9.2019 23:29

Petře, fusárius byl pro mne jedním z hlavních podezřelých. Jenže u mne nedochází k vadnutí vršků rostlin ani v náznaku - naopak jsou to vršky, které nejvíc "prospívají". A fusárius se, pokud vím, také projevuje na plodech. Také ani náznak. Dva hlavní příznaky chybí, takže jsem ho vyloučil.

Procházím si ty nemoce rajčat stále dokola, ale nic mi nesedí na víc než na 50%. A to je mi málo. A nikdo není ochoten mi za úplatu udělat rozbor.

Na tom snímku bych mnohem víc tipoval septoria: ty typické hnědé skvrny. Ale že by to napadlo i živý plot? Ty příznaky různých chorob bývají dost podobné, takže bych hledal nějakou houbovou (?) nákazu specifickou pro druh, ze kterého je ten plot. Ale to je jen moje dedukce, rozhodně ne berná mince.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6461) - 9.14 (?), 3.9.2019 16:46

Tak to si ty račata můžete koupit z hyperskleníků, budou na tom stejně, možná líp, protože tam mají detailně propracované technologie. Ale od prvního hokusu jste se dostal fakt daleko, žasnu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 135.151 (?), 3.9.2019 17:51

Milane, hrozně to přeháníš. Doufám, že tě nikdo ze začátečníků nebude následovat. Ač nerad, musím souhlasit s PP.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2729) - 6.138 (?), 3.9.2019 23:01

Vladimíre, zda přeháním nebo ne uvidíme příští rok. Ta infekce se pravděpodobně šíří i z mikroskopických úlomků uschlých listů, kterých tu musí být tisíce - myslím v bytě. Venku doufám, že to vymrzne, ale pro jistotu i vysířím - to se přece ve sklenících dělá. Prostě použiju strategii "overkill".

A co se následovníků týká, nebojím se - žádní nebudou (ostatně to už jsi mi jednou psal). Spíš chci varovat před chybami, které jsem udělal. Dlouho jsem si namlouval, že je to fyziologické. Tak dlouho, že se to nechutně rozlezlo. Tak se pokouším to stopnout. Jiné nápady nemám. Třeba bys mohl poradit Ty - něco stejně účinného a míň "drastického"?

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 135.151 (?), 4.9.2019 6:47

Milane, Ty vlastně ani nechceš poradit. Ani kdybys chtěl, tak ti poradit nikdo nemůže, protože nikdo z nás ta tvá rajčata nikdy neviděl. Tvé povídání se docela dobře čte, ale bez fotek je to jen povídání. Pokud tady dva roky píšeš co jsi všechno pořídil, tak už sis mohl dávno pořídit mobil nebo fotoaparát, abys tomu svému povídání přidal trochu věrohdnsti. Žádná sociálka asi nebudeš.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2729) - 6.138 (?), 4.9.2019 9:08

Vladimíre, to máš pravdu. Nejsem zrovna socka, v tom to není. Ale jsem konzerva, a to ne bez důvodu: jsem na moderní technologie levej jak šavle. A taky možná už starej. Prostě nedokážu přeskočit svůj stín. No a synáček už se tady skoro neobjeví: má svůj vlastní život někde jinde.A jako jazykář věřím v sílu dobrého popisu, tedy ve spojení s obrazotvorností.

Ale taky jsem trochu skeptický vůči snímkům: mnoho lidí je tady uveřejňuje a dostává většinou různorodou směsici názorů a doměnek. Nedivím se tomu, ty příznaky jsou opravdu snadno zaměnitelné, ale pro další postup by byl mnohem užitečnější laboratorní rozbor. No a ten se mi stále nedaří zajistit.

No, budoucnost ukáže, zda dělám hovadiny nebo zda mé kroky pomohou.

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika