Koňský hnůj?



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
kladikus - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (129) - 36.18 (?) 
8.11.2017 9:27, zobrazeno: 35735x

Zdravím

Mám možnost získat koňský hnůj. Tedy koňské koblížky a slámu z podestýlky.

Chci se zeptat, jestli ty koblížky mohu teď na podzim hned zaorat do záhonků, kde jsem letos měl nasazené ředkvičky, kedlubny, okurky, mrkev, česnek, dýně, papriky a rajčata?

Nebo to raději hodit na kompost a použít až za rok na podzim?

Slyšel jsem, že se po aplikaci takového hnoje v záhoncích dobře daří myším. Že si pod zemí ze slámy udělají pelíšky. Máte s tím někdo zkušenosti? Né že bych se myší bál, ale této zahrádce bydlí blízko část širší rodiny a sousedi. A nevím, jak by se na to tvářili, kdyby jim tam operovaly kolem jejich domů myši, lozilo jim to do domů... Že kočky chytají myši, na to moc nevěřím. Ty si s nimi spíše hrají a žerou to, co jim kdo nechá v misečce u vchodu...

děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 143.84 (?), 8.11.2017 9:46

Lepší je slámu a kobližky nejprve zkompostovat, kvůli přežívajícím semenům plevelů. Ale pokud nevěříte že kočky chytají myši, potom je zbytečné Vám radit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 147.46 (?), 8.11.2017 9:50

 Na případný plevel, máme přece motyčkazin.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 177.103 (?), 8.11.2017 9:48

Samozřejmě že můžete, ještě lepší jsou králičí bobky. Obojí můžete dát pod ckoliv. S myšmi si nedělejte starosti. Ty by se tam zabydlely jen v případě, že tam budou mít krmivovou základnu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 8.11.2017 10:21

Chci se zeptat, jestli ty koblížky mohu teď na podzim hned zaorat do záhonků, kde jsem letos měl nasazené ředkvičky, kedlubny, okurky, mrkev, česnek, dýně, papriky a rajčata?

Není podstatné, co na záhonech rostlo. Důležitější je, co tam budete set či sázet na jaře. 

Nebo to raději hodit na kompost a použít až za rok na podzim?

Tím rozhodně nic nepokazíte

Slyšel jsem, že se po aplikaci takového hnoje v záhoncích dobře daří myším... Že kočky chytají myši, na to moc nevěřím

U nás se myším dobře daří i v záhonech bez slámy. Těm kočkám bych docela věřil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
kladikus - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (129) - 36.18 (?), 8.11.2017 10:55

Na jaře tam budu sadit to samé, jen posunuté o kousek, abych nepěstoval po sobě to samé. Tedy česnek, mrkev, ředkvičky, cibuli

Za povzbuzení v důvěru v kočky všem děkuji :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 224.76 (?), 8.11.2017 13:32

Nebylo bylo dobré dávat na pozemek, kde budete pěstovat zrovna tyto plodiny, letos na podzim hnůj.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.103 (?), 8.11.2017 20:39

Když teď na podzim koňský hnůj (já tak postupuji s králičím hnojem)zaryjete, můžete na jaře bez obav tohle zasadit a zasít. Koňský, ale i králičí, hnůj není zas tak moc výživný, jako kravský nebo slepičince k přehnojení nedojde.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 74.170 (?), 8.11.2017 10:58

Kočky jsou různé. Některé baví lovit myši, jiné raději lenoší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?), 8.11.2017 12:25

1. Samozřejmě můžete zarýt hned. Neshledávám v tom žádný problém, dělám to tak taky, a to bez ohledu na to, co tam budu pěstovat.

2. Můžete i zkompostovat, ale nevidím v tom žádnou přidanou hodnotu.

3. Kompostováním se žádná semena nezničí, to je nesmysl, mám to po mnoho let stále dokola ověřované. wink

4. Sláma myši nevyrobí, maximálně jí dají přednost před jiným zákoutím, ale početně jich bude stejně. Ale spíš to nebude mít žádný vliv, u sebe jsem žádné shromažďování myší v záhonech ještě nepozoroval.

5. Kočky chytají a usmrcují myši, to věřte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika