Keříčkové rajče Šejk



   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
host - 186.23 (?) 
25.5.2017 20:28

Já se Šejky teprve letos začínám, a tak každá dobrá rada- zkušenost je cenná. Všechno udělám podle rad. Děkuji.

Z keříčkových rajčat dosud pěstuji pouze divoká červená.Jsou velmi chutná(sladká), úrodná, ale plody jsou malinké. Výhodou je, že jsou odolné plísním. Vloni jsem je pěstovala na záhonu (hodně se rozrůstají doširoka) a musela jsem je vyvazovat, aby větve s plody neležely na zemi. Dozrávaly mi ještě venku asi do 1. dekády října. Pak jsem větvičky s nedozrálými plody ostříhala  a nechala dozrát doma. Zadařilo se. Semínka jsem uschovala pro letošek a vzešla.

S jinými keříčkovými zatím zkušenost nemám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
               
host - 245.112 (?), 9.8.2019 17:46

Šejk je výborný, má hodně lykopenu, ale nevím kdy začít dávat vápník. Kupuji zeminu na rajčata, jsou v ní hnojiva, ale vápník asi né. Zase se objevují suché hnědé špičky plodů, potřebuji poradit jak s tím vápníkem.
pěstuji ho na balkóně. Prosím, poradí mi někdo? Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 107.18 (?), 25.5.2017 12:15

kvuli plisni je vhodne pestovat pod pristreskem, folii. Je to takova kecupova odruda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 227.97 (?), 2.9.2019 14:29

Keříčkové rajče Šejk pěstuji mnoho roků. Jsou výborná na zpracování, na salát. Jsou velmi úrodná, ale plíseň je problém. Většinou sklízím ve dvou etapách. Při druhé i nezralé utrhnu, dám do tepla na sluníčko a brzy dojdou.Žádní jiná keříčková odrůda se mi nelíbí. Mám Napoli, měla jsem Roma. Všechno jsou měkká rajčata a chuť nic moc. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů19:01
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika