Kdy zasit papriku, rajce, okurky



host - 161.9 (?)
31.1.2010 13:38

Tak záleží na oblasti, například já pěstuju papriky v 450 - 500 nad mořem, ale jenom ve skleníku a to samé platí u rajčat a okurek. Pak bych se nedivil pozdějšímu výsevu dle návodu, celkem to funguje.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                  
zanpets - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (395) - 146.129 (?), 27.1.2010 19:11
pane Mirku nic mi do toho neni ale jak se rika nikdy neni na nic pozde. vy treba vysevate drive z duvodu rychlejsi sklizne.ale ja bych treba take sazela seminka pozdeji a pak bych to treba mela ve vytapenych sklenicich nebo doma... copak clovek nemuze mit urodu v na zimu... ja nesazela seminka tak pozde ale ja mnozim sazenice na podzim abych mohla treba rajcata nebo papriky mit doma a mam urodu i kdyz uz venku nic neroste a vse zmrzlo a muzu ric, ze ty sazenice muzou mit i lepsi rostliny nez ty brzo vysete..ja se take divam na sacek treba paprika a je tam uveden mesic duben... kdy se opravdu vysevaji asi rajcata, co kupujeme v obchodech... nebo to maji tak kvalitni odrudy... nejsem proti vasemu nazoru ale kazdy zaseva jak mu to vychovuje...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 27.1.2010 19:19
Vysévám postupně a beru v potaz i ranost odrůd. Konkrétně rajčata chci mít co nejdříve ať už z důvodu konzumace nebo vývoje podmínek pro choroby.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
zanpets - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (395) - 146.129 (?), 28.1.2010 10:47
tak doma mam seminka Nohel garden a mam na rajceti Hana termin vysadby 3-4mesic a ven se muzou vysevat v dubnu je to pry poloranna odruda. A papriku Alexander vysev 4-5, je to ranna odruda.. tak asi pan na takove odrudy i jine a sadi podle obalu... ja tyhle budu sadit take pozdeji a misto ven tak do kvetinacu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 28.1.2010 11:02

Teď Vám úplně nerozumím. Nespletla jste si výsev a výsadbu? Přísada papriky, která je určena ven, by měla mít při výsadbě po zmrzlých nějakých 30 cm ideal. Něco jiného je u rajčat. Tam rostlinky ze semínek (např. z plodů které zůstaly v zemi) dokáží nabrat obdivuhodnou rychlost. Pro informaci paprika Alexander je uváděna jako poloraná. Paprika má vegetační dobu od výsevu asi 120-150 dnů!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
zanpets - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (395) - 146.129 (?), 28.1.2010 11:12
az se mi dcerka zbudi tak vam to seskenuji a vlozim abych ji ted nebudila kopirovanim... je to na tom sacku napsano, tak bohuzel to tak pisu,... ale ja jsem spise drivejsi clovek a chci vsechno vysevat uz po novem roce... haha
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
zanpets - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (395) - 146.129 (?), 28.1.2010 11:16

a to ze jsem napsala termin vysadby u rajcete tak to mel byt vysev... ja jsem to napsala spise nasi venkovskou hatmatilkou...No serioznost nevim , ja bych rekla ze o zkusenostech a selskym rozumem ale ti kteri stim teprve zacinaji to maji horsi

tak to jsou ony
tak to jsou ony
a zde to je uvedeno
a zde to je uvedeno
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 28.1.2010 12:50
Jen tak pro zajímavost jsem se podíval na sáčky u mých paprik. Termín výsevu II-III u čtyřech balení (Granova, Ozarowska, Samara, Beros), II u tří balení (Vlasta, Prima, Žluťásek), I-III u jednoho balení (Hamík). Výsev IV-V a výsadba V mi připadá poněkud podivné vždyť zmrzlí jsou do 15. května a 26. července svatá Anna, chladna zrána. Pokud nevyrostou papriky v tomto období tak pak už to těžko naženou (to by muselo být horké léto, a hlavně noci).
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
zanpets - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (395) - 146.129 (?), 28.1.2010 13:17
tak to nevim jak to je, ale co bylo psano jsem tu vlozila a nekdy si myslim i o preklepech na obalech... jak rikam, ten kdo stim dela kazdy rok tak jde selskym rozumem a chudaci ti co zacinaji... bud to delaji podle navodu nebo tu vstupuji na diskuzi a nekteri je hned maji za vola, kdyz se nekdo zepta na otazku, ktera pro vsechny je jasna ---- tak ja se fakt neridim podle obalu, protoze rada experimentuji, ale tu papriku jsem svalne nezasela ted ale zaseju ji pozdeji a bude doma...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 161.9 (?), 31.1.2010 13:38

Tak záleží na oblasti, například já pěstuju papriky v 450 - 500 nad mořem, ale jenom ve skleníku a to samé platí u rajčat a okurek. Pak bych se nedivil pozdějšímu výsevu dle návodu, celkem to funguje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 28.1.2010 11:21
Já Vám věřím že to tam je. Spíše mi jde o to zda je to seriozní. Nohel prodává semena Moravoseedu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika