Kdy výsev rajčat?



r0m - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (100) - 204.251 (?) 
20.2.2020 13:46, zobrazeno: 2293x

Vím, že se vysévá koncem března, ale medituji, když to vloni bylo vše o měsíc dříve a letos žádná zima, jetli již není čas vysét za okno již nyní?

Co vy na to?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 168.103 (?), 20.2.2020 14:11

rozhodující je, zda o "zmrzlých" začátkem května, kdy je měsíc v úplňku, dojde na základě povětrnostních podmínek k vpádu studeného vzduchu od severu a nočnímu vyjasnění. To pak venku všechno spálí mráz. Doufat, že zmrzlí letos nebudou, je pošetilé. A podle toho provést výsev. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 234.238 (?), 20.2.2020 14:26
Na vonkajsie pestovanie a vysadzanie v maji staci vysievat 15 marca na okno
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 38.136 (?), 20.2.2020 17:03

Já vysévám 25.3. rajčata, pariky 25.2. Sázím je jen na vekovní záhon. Mám je těsně pod střešním oknem, a pokud počasí dovolí, tak jdou ven do pařeniště. Jsou v kelímkách, takže je mohu podle potřeby zase odnést domů. Vloni byly jen v pařeništi. Bylo teplo. Event. jsem přitápěl v noci žehličkouwink. S rajčaty se nemusí moc spěchat. I na začátku dubna vysévat jde.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 77.251 (?), 20.2.2020 17:10

souhlas, času dost.

Předloni předpěstovaná rajčata plodila jen o 14 dní dříve než samovýsev na záhoně (tedy semínka co přezimovala v půdě a musela si počkat na její prohřátí sluníčkem). Přitom příliš brzo vysévané rostliny jsou z nedostatku světla vytáhlé a po přesazení potřebují delší čas na adaptaci než ta menší, o třech až čtyřech pravých listech.

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 33.10 (?), 20.2.2020 17:21

Ja vysevam rajcata  zacatkem brezna  kdyz je krasne pocasi slunicko   za sest dni jsou venku   nadmorska vyska 285 m vasek5

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 234.145 (?), 21.2.2020 16:17
Sel jsem 11.2. Rajcata i papriky.venku jsou za 4-5 dni.kdybych sel v breznu obavam se ze bych hlavne masita rajcata sklizel v polovine srpna.ale jak se zde pise rozhodujici je pocasi v kvetnu.pri dostatku netkane textilie mi nikdy nezmrzli, ty 2-3 noci vzdy pod nekolika vrstvama preckaly, ale kdyz je chladny cely mesic je to horsi...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika