Kdy sklízet dýně?



host - 10.196 (?)
26.5.2017 21:23

Nejlepší je sklidit dýně když už jsou dozrálé a velké když jsou malé je škoda je skízet když by mohli ještě vyrůst :)

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 243.210 (?), 28.8.2012 9:12, zobrazeno: 32904x

Dobrý den,

mám na Vás prostou otázku.. Letos jsem poprvé zkusil pěstovat dýně (velké oranžové plody). Kdy a jak poznám, že dýně je uzrálá ke konzumaci?

Děkuji za Vaše odpovědi

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
rettigova - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (160) - 207.90 (?), 2.9.2012 16:16

No, ve Vašem případě až budou velké oranžové plody... Nepřezrají, to se nebojte, spíš kontrolujte odspodu, jestli nehnijí a pokud je máte na poli, tak klidně i dozrají na slunci na dvoře.Pokud máte obavu, že by se mohly "vypařit",také už mám první Hokkaida doma, byla příliš nápadná, tak projistotu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
StankaO - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (193) - 174.53 (?), 8.8.2014 11:08

Mám za to, že dýně se dají k okamžité konzumaci sklízet kdykoli. Zralé musí být až ke skladování. Má někdo jiný názor nebo dokonce něco nastopro ví?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 41.2 (?), 8.8.2014 13:12

Mám zasazenou dýni na semínka - Racio. Jak provádíte sklizeň. Musí se nechat na podzim sklizené plody ještě někde v suchu dotáhnout, nebo dolujete semínka ihned. Pěstuji první rok. Za rady děkuji

Lukáš

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 194.106 (?), 13.8.2014 17:31

Zřejmě máte na mysli nějakou odrúdu od SEMO z kolekce "Racio". Pěstuju tykve na semeno již třetím rokem. Za tu dobu jsem přišel na toto: Sklízet až těsně před příchodem prvních mrazíků, aby semena co nejdéle zrála na rostlině. Poté jsem je uskladnil doma v bytě, normálně při pokojové teplotě. Tykve se postupně vybarví kresba a takto slouží jako dekorace min. měsíc, klidně i dva. Nebojte, semena v plodu dojdou a jsou lepší kvality než byste je vydlabal ihned po sklizni. Po vydlabání omýt a sušit do 40 °C. při sušení se uvolnuje z povrchu semen tenká slupka, blána, kterou je třeba odstranit a vyfoukat, pokud to chcete dál skladovat ve sklenicích. pěstuji bezslupkaté odrůdy, ale třeba i Goliáše-ale jen kvuli semenům.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
StankaO - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (193) - 174.53 (?), 2.9.2015 21:41

Máme na políčku zatím všechny dýně - plody v různých stádiích zralosti, některé jsou asi už úplně zralé. Je na závadu nechat všechny plody na poli až do prvních mrazíků? Je mi líto mezi rostliny šlapat, máme je trochu nahusto. S tím souvisí druhý problém, do poloviny srpna byl na každé rostlině tak 1 plod, za posledních 14 dnů neskutečně nasadily, mají spoustu plodů tak třetinové velikosti oproti konečné velikosti. Co s nimi? Má smysl je odstraňovat za cenu možného pošlapání výhonů? Rostliny jsou stále pěkné, bujné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 10.196 (?), 26.5.2017 21:23

Nejlepší je sklidit dýně když už jsou dozrálé a velké když jsou malé je škoda je skízet když by mohli ještě vyrůst :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika