Kdy preventívní postřik rajčat?



KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4475) - 191.35 (?)
6.5.2011 21:39

Já stříkám poprvé kolem 20. června Acrobatem, potom co 14 dnů Ortivou /má OL jen 3 dny/ do konce srpna.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 43.222 (?), 5.5.2011 0:11, zobrazeno: 16228x

Sněžit a mrznout snad v dohlednu přestane a rajčata půjdou ven. Bude stačit první preventívní postřik až venku nebo je vhodnější termín dříve? Útoky chorob budu řešit operativně, zatím mě zajímají ty preventívní. Mám rajčata prvně a nerad bych, aby chcíply na mou nepřipravenost.   Rosťa

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 70.100 (?), 5.5.2011 8:13

Prosím neblbněte s postřiky, když to pomalu ještě ani nevyklíčilo. Jste moc nedočkavý.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 133.163 (?), 5.5.2011 8:36
Sazenice se v první řadě musí zotavit a nastartovat růst.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 155.121 (?), 5.5.2011 8:41

Postřiky se dělají cca od poloviny června.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 220.130 (?), 5.5.2011 23:28

Proboha kolikrát je chcete stříkat?? To si je pak můžete x krát stříkaná koupit... Dva postřiky musí stačit na celou sezónu...           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 43.222 (?), 6.5.2011 16:12

To nevím, to nevím, kolikrát, proto jsem se optal. Kadeřavost třeba stříkat už v zimě, i když se projevuje v létě. Většina ovoce taky, když raší, odkvete apod., né až je choroba zlikviduje. Rajče, coby rostlinu choulostivou třeba stříkat preventivně, píše se v jiných příspěvcích. Jen jsem se chtěl dozvědět kdy, protože to nevím (a nechám si poradit.). Určitě nebylo mým záměrem se nechat ukamenovat.  Děkuji i za ty plamenné reakce, i z nich se dá něco vydedukovat.   Rosťa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 4.48 (?), 6.5.2011 17:49

je to závislé na počasí, ale obecně se doporučuje první preventivní postřik na konci června, Acrobat je asi nejvhodnější

a rozhodně jsem PRO preventivní postřiky, přílišná BIO snaha mi několikrát už připravila o část úrody...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4475) - 191.35 (?), 6.5.2011 21:39

Já stříkám poprvé kolem 20. června Acrobatem, potom co 14 dnů Ortivou /má OL jen 3 dny/ do konce srpna.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 35.222 (?), 7.5.2011 13:51
Já stříkám pravidelně :D
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 228.122 (?), 10.5.2011 10:15
Ja by som poradil asi tolko, zatial nie je cas na akukolvek chemicku ochranu, teda ak mate na mysli hlavne hubovite choroby a pliesen. Preventivne postreky su zavisle hlavne od pocasia a ostatneho infekcneho tlaku, hlavne ak je v blizkosti nejaka ta uhorka, zemiaky alebo ine rastlinky z celade lulkovitych a tekvicovitych. Z mojich skusenosti radim vzdy podrobne sledovat pocasie, ak budu dlhsie trvajuce dazde alebo vlhke pocasie trvat dlhsiu dobu, je vhodne zacat v predstihu so systemovymi prostriedkami, nie kontaktnymi, kontaktne by Vam splachol dazd. Su samozrejme na trhu aj kombinovane prostriedky, ale je to taka mala zbytocnost. Pozor, ochranna lehota na chemii neznamena dobu ucinku prostriedku, znamena len dobu, pocas ktorej sa nesmie nic, ani na pohlad lakave, z osetrenej rastlinky konzumovat. Skuste pri predpokladanom infekcnom tlaku zvolit tie systemove, napr. Ridomil a pod a neskor pri dozrievani plodov kontaktne prostriedky s kratsou ochrannou lehotou, ktore vsak musite aplikovat castejsie, hlavne ak je dazdive pocasie. Odporucam vzdy pouzit zmacadlo, napr. Silwett. Predpokladam, ze Vasa otazka bola smerovana hlavne na plesne a hubovite ochorenia, z tych malych zravych potvoriek je malo tych, ktorym paradajka, neboli rajce, chuti. Azda len pasavka zemiakova sa uchyli k nejakemu tomu naletu z nedostatku zemiakov v okoli. Vela zdaru a bohatu urodu. Miloš
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika