Kdy papriky do skleníku



Stránky: 1,  2   
host - 141.163 (?) 
4.4.2009 12:47, zobrazeno: 24284x

Kdy dáváte do nevytápěného skleníku papriky.Když je tam dám nyní, nezmrznou v noci?Stačí je na noc přikrýt bílou geotextilií?Díky

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 97.44 (?), 4.4.2009 13:59

Dle mého je ještě brzy. V noci teploty padají k nule i ve skleníku a to paprikám určitě neprospěje. Doporučoval bych počkat do konce dubna, případně sledovat dlouhodobější předpověď počasí.
Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 235.249 (?), 4.4.2009 15:28

Bylo by dobré psát polohu. Tady třeba k nule nepadají ani venku. A podle předpovědi by mělo hezké počasí vydržet.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 97.44 (?), 4.4.2009 20:24

Já na ostravsku 320 mnm mám mrazy poslední tři dny k ránu -i když je přes den přes 20°C. Nicméně paprika špatně snáší teplotu pod 5 °C.
Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 235.249 (?), 4.4.2009 21:13

Tady na plzeňsku ve dne stejný, ale k ránu pět a víc. I když koncem března bylo párkrát pod nulou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 254.91 (?), 17.4.2017 21:59

Dotaz-mám papriky vysazeně ve skleníku již 4 týdny a krásně rostou. Ted se chystaj velmi nízké teploty, tak mám o ně strach. Mám je zakryté netkankou a ještě folií, přesto přemýšlím je na těch několik dní ze země opatrně vyjmout a poskládat třeba do vaničky..(30 ks) a poté je znova vysadit. Nevím, jestli to není blbost, ale... dejte prosím radu, nebo názor... Děkuji    MÍLA

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 142.1 (?), 17.4.2017 22:05

Vyjmutí ze země považuji za blbost. Také mám první várku paprik ve skleníku. Zastavila jsem další výsadbu. Vysazené dle předpovědi počasí budu zakrývat. Můžete kombinovat s hřibitovními svíčkami. Hodně zalít, eventuelně postavit do skleníku barel vody. Ve svém skleníku mám zkušenost, že teplomilné rostliny nezmrznou do -4C venkovní teploty. Každý máme ovšem jiný skleník a v jiné mikroklimatické lokalitě. Mám skleník u zdi mírně zapuštěný v terénu ve svahu.  J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 173.17 (?), 18.4.2017 7:05

Taky si myslím, že přesazování je blbost. Pokud si myslíte, že netkaná folie je málo, tak přes to dejte ještě něco neprůhledného (deku, jinou tkaninu, apod) abyste zabránila ztrátám tepla sáláním. Možná by stačilo na tu netkanku dát ještě nějaký kryt z balícího papíru nebo vrstvu z novin. Přímo na ty papriky bych noviny nedával, kvůli tomu, že by mohly nasát hodně vody a při teplotách okolo 0°C by to mohlo být ještě horší. Přeji Vám, ať se Vám s těmi paprikmi zadaří.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 173.17 (?), 18.4.2017 8:52

Ještě jedno dopručení pro všechny majitele skleníku. Všichni máte počítač, tak není až tak velká investice koupit si nějaký DataLoger (záznamník naměřených teplot)- cca 400,- Kč, umístit ho na zastíněné místo ve skleníku) nastavit si interval měření např. 1 hodinu. Dataloger občas připojit s USB do počítače a stáhnout si, jak se teplota ve skleníku v průběhu určitého období měnila. V návaznosti na venkovní teploty pak určit jak se v budoucnu chovat, aby nedošlo k poškození rostlin mrazem nebo přehřátím (papriky v létě). Takhle vypadá poslední měření v mém studeném pařeništi.

           Vladimír

Teploty v pařeništi
Teploty v pařeništi
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 254.91 (?), 18.4.2017 9:03

Za reakce a nápady moc děkuji. Byl to takový momentílní nápad, když člověk vidí ty mrazy a papriky se opečovávají už od února, tak člověk vymýšlí všecko možné. Broskev ani kvítek, merunka ani kvítek, třešen začíná otvírat kvítka, taktéž hrušky a jablka, no co dodat???  MÍLA

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika