Jen si tak trochu postěžovat



Michal. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (711) - 8.222 (?)
30.7.2013 11:41

Na druhou stranu existuje diagnóza fóbie ze sítí. Nechtěl bych si ze zahrady udělat stan.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
               
P.Z. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (717) - 148.26 (?), 30.7.2013 0:32

Tak to mi je fakt uprimne luto, ake nestastie postihlo vase rastliny, je je nevycislitelna skoda pre nas zahradkarov, tolko prace vyjde v okamihu nazmar...

Inak toto som pisal v jednom vlakne nedavno:

Na vychode slovenska uz tento rok vela ludi prislo o svoju urodu pre krupy, mam obavy o svoju urodu a preto davam do plena otazku ako tomu predijst? Niekde na youtube som videl drobneho pestovatelo ako mal nad rajcinami hustu plastovu siet ktora sa dala kedykolvek zvynut (uplne jednuduchy princip), len ako to vyriesit ked pestovatel nie je doma a pride necakana burka? Keby bola rozvinuta vzdy, tak by to asi malo vplyv na dozrievanie a rast...

Preto navrhujem spojme sily my zahradkari a vymyslime nieco efektivne, ako predijsc takemu nestastiu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 30.7.2013 6:30

Dokážeme věnovat spoustu energie abychom se dopiplali k úrodě. Je však hranice kdy už to ochránit prostě nejde a proti čemu už bohužel není obrana, jednu z těch katastrof nám nyní ukázal ivan z okénka.

K nám naštěstí nakonec žádná hrůza nedorazila, trochu fučelo, zahřmělo ale nespadla ani kapka. Nyní je pod mrakem, pofukuje a je víc jak 20°C, doufám že se to protrhá a oskar bude pokračovat v letním počasí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
P.Z. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (717) - 148.26 (?), 30.7.2013 11:18

To mi je jasne, no ja aj tak do buduceho roka kupim takuto siet, a v zime ked budem mat viacej casu tak vymyslim jej uchytenie nad rastlinami. Lebo posledne roky su u nas na vychode slovenska ladove krupy, da sa povedat pravidelne. A to potom straca zmysle pestovat rajciny od semienka, a ked ma prist zber, tak je vsetko marne...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 133.163 (?), 30.7.2013 11:31
Nechci Vás v žádném případě odrazovat ale myslím že v podmínkách nás drobných zahrádkářů (u mne zvlášť) je toto velmi těžce realizovatelné. Umím vrazit do zahrady hodně ale toto je už finančně a časově neakceptovatelné.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
ivan z okénka - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (800) - 221.3 (?), 30.7.2013 11:24

Viděl jsem natažené sítě nad porostem zahradních borůvek. Na Moravě, u Zlína. Neznám ekonomickou náročnost, ale jestli na to člověk má a je infarktový typ, zachrání to nejen úrodu, ale i zdraví a život. U pana Hustého na farmaboruvky.cz jsem viděl, že to má vyřešené. Ale ten tu technologii nejspíše koupil celou. Při tom jak se snažíme v zahradě všechno zlevnit by se dala konstrukce okouknout, podle drátěnky na révu vymyslet "Zahrádkářská modifikace" konstrukce a pak už "jen" koupit síť. Ta je dostatečně propustná pro slunko, může být natažená stále. To pro případ, že nejste doma.   

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Michal. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (711) - 8.222 (?), 30.7.2013 11:41

Na druhou stranu existuje diagnóza fóbie ze sítí. Nechtěl bych si ze zahrady udělat stan.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 255.44 (?), 30.7.2013 16:49

Mozna ja bych mel trochu radu. Cesnek vysazovat o mesic driv nez obvykle. Sezony se zmenily. Cibulu pestovat jenom ze seminka a to zacit v lednu v truhliku. Vyroste krasna a dobre skladovatelna. Cibulu pestovat ale jenom z vlastniho semene. Vzdycky nechat par nejpeknejsich na semeno. Okurky pestovat jenom vertikalne na pletivu. Volne po zemi malo rodi a hned je dostane plisen. A pokud mate nekdo moznost, tak sklenik, ale spise jako tunel. Na obou koncich ne dvere, ale vrata. Za chladnyho pocasi je to sklenik a v hicech je to tunel. Ve skleniku musi byt pruvan, vetraci okynka ve strese jsou temer k nicemu. Pokud tam neni pruvan, tak okamzite vsecko chyta plisen.

Ja mam ve skleniku rajcata 3 az 4 m, okurky taky tak a papriky asi tak 1 az 1,2 m.Co tam jsou papriky, jsou nadherne, ale jejich catim malo. Ted jsou ale obalene kvetama. Rajcata ted budu likvidovat, necham si jenom 2 rostliny, protoze jsou az prilis obalene a hned tam nasadim fazole.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Michal. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (711) - 8.222 (?), 30.7.2013 16:55

Ty rady neplatí univerzálně. Když jsem zkoušel pěstovat nakládačky na síti, úroda nestála ani za zmínku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Zdenci - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 245.32 (?), 30.7.2013 19:31

Aby toho nebylo málo, tak po těch vedrech mám venku u zdi spálené vršky skoro u všech rajčat. Je to úplně to samé co jsem měl předtím ve skleníku. Omluvte prosím kvalitu fotek, mobil nechtěl moc spolupracovat.






Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 30.7.2013 21:22

Zdenci, něco podobného mám i na rajčatech na záhoně, myslím že to není horkem, ale že rostlina nestíhá "vyživit" všechny květy a proto usychají, stejně tak povadlé vrcholky. Tuto anomálii jsem pozoroval již vloni a to zdaleka nebyl takový hic.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika