Jen si tak trochu postěžovat



adri - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (263) - 58.245 (?)
11.7.2013 12:45

dik za podporu, Milane :)... ja som tým nechcela povedať, že tam všechno nechám zhniť, lebo sa mi to nechce oberať, len prízvukujem fakt, ktorý aj mňa samotnú prekvapil - proste som si kedysi, keď som ešte nemala záhradku, myslela, že najväčšia radosť je sklizeň. ale nie je to tak (aspoň pre mňa), viac sa teším na jar, na pokusy a experimenty, na denné očumovanie, či už cosi lezie zo zeme, na polievanie, zháňanie slepačincov..... druhá vec je, a na to asi narážal Milan, že napr. keď pestujem rajčata a viem, že by sa mi hodilo tak 10 rastlín, tak vysejem 30 semínek (čo keby nejaké nevzišli), vzíde ich 25, tak všetky rozsadím (je mi ich ľúto vyhodiť, keď už tak pekne vzišli) a potom 10 zasadím, 5 darujem (viac ich neudám, ostatní už v ošiali nakúpili priesady v apríli alebo majú svoje) a keďze je mi ľúto tie zvyšné vyhodiť na kompost, mám nakoniec 2x toľko rajčín... a tak je to so všetkým... ale inak záhradu milujem, ale keď už máme také opindávacie vlákno, chcela som prispieť svojou troškou do mlyna cheeky.adri

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
adri - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (263) - 58.245 (?), 11.7.2013 9:44

chlapi, vidím, že do toho vidíte, tak poraďte - pod slivkou, ktorá (neviem prečo) toho roku nekvitla a tudíž nemá žiadne plody, je všetko desne lepkavé. mšice som videla na jar, postriekala a podľa letorastov tam už asi nie sú (strom je veľký, ale konce konárikov sú pekné, majú listy, nekrútia sa). pod korunou vidím cez deň veľa osičiek. (neviem, či je to príčina alebo následok toho lepkavého). tučí niekto, čo sa deje a čo s tým? adri

PS keď sa tu už sťažujeme, tak na záhrade je všetko relatívne ok, ale aj vy začínate nemať rádi zber úrody? rada sadím, sejem, kopkám, polievam, hnojím, kukám, ako to rastie, ale pocit štastia pri zbere úrody nejak nezažívam, skôr ma to otravuje...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6461) - 14.199 (?), 11.7.2013 10:55

Když už je to takové povídavé vlákno. Přiznám se, že Vám v tomto příspěvku nerozumím. Mám zahrádku proto, že mne to baví, ale zároveň mi chutná to co vypěstuju. (Proto to vlastně dělám).  Nu a to prostě musím sklidit, najímat si na to nebudu.  Samozřejmě sklízet metráky jablek ze sadu vysokokmenů není žádnej vodvaz ale snažím se pěstění tomu přizpůsobit vhodnými tvary stromů a sad nemám. Jinak mám radu, prostě zahradu přetvořte v okrasnou. Budete mít dvakrát tolik co okopávat a plet a dvojnásobný pocit štěstí. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 11.7.2013 11:41

ale pocit štastia pri zbere úrody nejak nezažívam, skôr ma to otravuje...tak to tam nechte, já to taky tak dělám. Něco otrháme a sníme a co se nám nechce trhat, necháme na pospas ptákům, psům a hnití.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 178.235 (?), 11.7.2013 12:23

Guru, pokud je ovoce kýmkoliv zužitkováno, je to dobře.Ale to hnití... Nevím, jak často používáte chemii na zahrádce, ale myslím si, že ponechat zahradu svému osudu není to pravé ořechové.Už kvůli těm ostatním, kteří chemické zásahy nemají rádi, ale musí je používat a utrácet za ně nemalé částky. AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 102.201 (?), 11.7.2013 12:32

Já náhodou té prapodivné filozofii rozumím. Na jaře vytahuju očima kdejaké poupě či roub, když přijde sklizeň, bedny jsou všude a nikdo je nechce, je to kolikrát otrava.
   Výborné jsou drobnější plody - maliny,  třešně, višně. Ty, když se nesklidí, nic se nestane, zmiznou samy. S jablkama je to horší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
adri - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (263) - 58.245 (?), 11.7.2013 12:45

dik za podporu, Milane :)... ja som tým nechcela povedať, že tam všechno nechám zhniť, lebo sa mi to nechce oberať, len prízvukujem fakt, ktorý aj mňa samotnú prekvapil - proste som si kedysi, keď som ešte nemala záhradku, myslela, že najväčšia radosť je sklizeň. ale nie je to tak (aspoň pre mňa), viac sa teším na jar, na pokusy a experimenty, na denné očumovanie, či už cosi lezie zo zeme, na polievanie, zháňanie slepačincov..... druhá vec je, a na to asi narážal Milan, že napr. keď pestujem rajčata a viem, že by sa mi hodilo tak 10 rastlín, tak vysejem 30 semínek (čo keby nejaké nevzišli), vzíde ich 25, tak všetky rozsadím (je mi ich ľúto vyhodiť, keď už tak pekne vzišli) a potom 10 zasadím, 5 darujem (viac ich neudám, ostatní už v ošiali nakúpili priesady v apríli alebo majú svoje) a keďze je mi ľúto tie zvyšné vyhodiť na kompost, mám nakoniec 2x toľko rajčín... a tak je to so všetkým... ale inak záhradu milujem, ale keď už máme také opindávacie vlákno, chcela som prispieť svojou troškou do mlyna cheeky.adri

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6461) - 14.199 (?), 11.7.2013 13:10

Ale já to s těmi rajčaty dělám taky tak. Ono to snad ani jinak nejde. Dělám to i proto, že na počátku plození je těch plodů málo, tak to doháním počtem rostlin. V září pak likviduju rostliny s vijany plodů, které už nijak nelze dopéct. Je mi to trochu líto, ale nic s tím nenadělám. Vegetační doba je tu tak dlouhá (krátká) jak je a proti tomu není obrany.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 178.235 (?), 11.7.2013 14:39

První ovoce a zelenina je náležitě dražší(viz rajčata, hrušky, hrozny).Z rajčat je kupodivu po celém světě známé a proslavené Stupické polní rané(60 dnů, ve skleníku je nejranější),které jediné pěstuji.Pak už je rajčat všeho druhu dostatek včetně salátovek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jarda7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (641) - 7.54 (?), 29.7.2013 14:13

Kdo má děti a vnoučata (5) má po starosti - povolá brigádu, ta si s tím poradí a přebytky si odveze do města do činžáku. Ještě se mi nestalo, abychom společně  ze 160 mladých stromků vše nesklidili. J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ivap - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (754) - 243.114 (?), 11.7.2013 15:21

No to jste asi první, kdo si ho chválí  - rostliny jsou mastné, ulepené, pokud se tím stříká třeba v zimní zahradě, tak se musí podlaha několikrát umýt, aby neklouzala. Kam se postřik nedostal, pořádají breberky mejdan angry

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika