Jen si tak trochu postěžovat



host - 178.235 (?)
4.7.2013 10:42

Letos bylo vlhko, hryzci neměli žízeň,možná se počasí obrátí a na hryzce příjde žízeň a touha zaplavat si.Vodní past je dokáže alespoň zredukovat.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
         
kastef - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (262) - 138.131 (?), 3.7.2013 21:22

no u nás nejhorší papriky, sice mám pár plodů, ale celkově rostliny ubožáci, krom několika Amy, a jednoho Ramira a neznámého kozího rohu ve foliáku.Rajčata sice nádherné rostliny, velké,ale ve foliáku málo plodů, některé rostliny nic, venku je to lepší, snad pár kuliček bude.Okurky sou pěkné, holt budou o 14 dní později jak jindy, cukety krásné, i dýně a patizony snad budou za týden na oběd.Taky je hezký mangold a nějaká ta fazolka a rostlinky bazalek.Jinak ovoce je, třešně rybíz i josta.Jen mě mrzí ty papriky a ty rajčata z foliáku.Holt není vždy posvícení...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 175.28 (?), 3.7.2013 21:29

Moje odměna za to, že jsem na zahrádce od rána do večera. Cibuli jsem vytahala, protože se všechna kroutila a nerostla, Slimáci sežrali hlavně sazeničky kytek které jsem vypěstovala za semínek a na kterých mně záleželo /na příklad ostrožka stračka,/  Někdy nepomohly ani ořezané PET lahve a nasazené na malé rostlinky.  Jahody vypadaly nadějně, nasadily dost plodů i sazenice prvním rokem, ale najednou rostliny zčervenaly a ztečkovaly prostě zestárly rázem o dva měsíce. Nejhorší pohromu jsem zjistila v neděli. V záhonu mrkve se uprostřed objevila široká cesta zvadlých a do země zatažených natí. Když jsem je obrala, zbylo na záhonu několik okrajových rostlin. Dnes ráno ta potvora posnídala jeden cerel, k obědu měla druhý. Záhony jsou provrtány tunely širokými v průměru 8cm. Už na jaře jsem nové sazenice jahod ze tří řádků sloučila do jednoho, ostatní větrem poletovaly bez kořenů po celé zahrádce.  Nemá pro mně někdo nějakou radu?  Jarča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 220.186 (?), 3.7.2013 21:48

Jarčo, cibule se vám nebude kroutit, když ji po vylezení přikrejete bílou netkankou, kterou sundáte na přelomu května/června. Uchrání vám cibuli před vrtalkou. Ta sežraná mrkev a chodby 8cm by mohl být hryzec  :-((. Kamarádce na něj loni zabral až Hubex, ale musela ho uložit do díry v rukavicích, aby na něm nezůstal lidský pach. Ulovila starou a čtyři mladé, letos má zatím klid.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 175.28 (?), 3.7.2013 22:28

Prosím Hubex se dá koupit v normálních zahrádkářských potřebách? Jarča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Petra P. - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (66) - 156.216 (?), 4.7.2013 10:00

My jsme s hryzcem bojovali loni, vtahoval nám celé keříčky fazolí pod zem, a to dokonce i tehdy, když je tychně zrovna uvazovala k plotu. Nastražili jsme jed na krysy - nic, pak jsme dali pastovitou návnadu a taky nic, až ho jednoho dne tchyně nachytala mírně oblblého na záhonu a dílo dokonala srpem. Sežral nám dva metry (na délku záhonu) docela vzrostlých fazolí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 178.235 (?), 4.7.2013 10:42

Letos bylo vlhko, hryzci neměli žízeň,možná se počasí obrátí a na hryzce příjde žízeň a touha zaplavat si.Vodní past je dokáže alespoň zredukovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 237.232 (?), 4.7.2013 10:47

My zase už dost dávno, převálcoval nám několik nově vysazených stromků. Šli jsme po jeho stopách, rozryli půl zahrady, našli asi 3 jeho spižírny a troufám si tvrdit, že tak úhledně uskladněné mrkvičky, petrželky a kořínky nemá z vás nikdo.

Lovili jsme je do 5lt lahví od okurek, které jsme zakopali na úroveň chodbiček. Nezahrabávli je, jen překryli deskou nebo skřídlicí a občas přes den prohlédli.  Nevzpomínám si, že bychom pracovali v rukavicích, tehdy ještě nebyla taková osvěta. Odlovili jsme asi 6 kousků a byl pokoj.    I.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Reniii - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (621) - 146.37 (?), 4.7.2013 10:52

Já už se smířila s tím že letos všechna zelenina opožděná, ani snad ti slimáci tak neštvou ale co mě vyloženě se*e jsou komáři angry. Letos jich je neuvěřitelně, poprvé jsem si musela koupit repelent jinak bych na zahradě nic neudělala, páč ty potvory lítají i v poledne angry.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Michal. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (711) - 8.222 (?), 4.7.2013 10:58

To bude z těch záplav, ne? Nemáte v okolí nějakou úrodnou lagunu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Reniii - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (621) - 146.37 (?), 4.7.2013 11:23

Bydlíme uprostěd města... žádná laguna tady nikde nejni, sudy s vodou zavírám... Nedá se nic dělat, mě prostě komaři a jiná havět milujou laugh (z předvčerejška mám pěknou vzpomínku na hovado-bzikavku a včera večer se na mě nažrala muchnička, takže mě dneska šíleně svědí kotník, nehledě na to jak je neteklý angry).

Chceto to víc repelentu frown

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika