Jen si tak trochu postěžovat



host - 211.79 (?)
3.7.2013 3:13

I JÁ sitrochu pobrečím, sice slimáky trochu taky mám ale musím říct že mě nesežrali žádnou rostlinku, opatření kterému se smáli sousedi(nařezané plastové trubky na 20 cm nasazené na rostlinky po vysadbě, již jsem to tu psal)ale co mě uvádí k šílenství je že mám strašně málo květů na rajčatech a když kvety jsou tak cca 1/3 uschne opadne ale rajče se neoběví.Přitom některé rostliny jsou abnormálně vzrostlé a silné, že jsem takové ještě neměl.Přitom když se květy udrží a nahodí rajče tak je to tak metr, metr dvacet nad zemí.Při zastřihnutí za 7-8 vijanem budu mít tak 4-5 rajčat na rostlině.Ve foliaku asi budu muset udělat díry do stropu rostliny mají už ze 2 metry a rajčat poskrovnu, zato stonek by mohl používat Bubka ke skoku o tyči.Nejvíc mě však žereangry že soused naproti cca 30 m, má normálně rajčata osypaná, velká, sice ještě nezrajou ale rostliny jako cumel, já jim asi začnu spívat nebo je masírovat aby plodily normálně (nebo že by to dělal soused). A to abych se ho zeptal, co jim přidal, tak to ani náhodou. Za ty pošklebky to nestojí.Radějí zatančím nějaký indiánský tanec a snad mě velký Manitů nebo jak se to píše vyslyší, růstu zdar a závisti zvláště wink

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 133.163 (?), 3.7.2013 8:55
Tak to Vám držím palec, jen pozor na "vadnó elektrónko E-13 z podniko Katoda Olomóc".
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 178.235 (?), 2.7.2013 18:06

Už jsem se lekl, že rajčata jsou letošní.Mně zakvetly a nic.A tolik jsem se snažil, aby ze semínek něco bylo...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 220.186 (?), 2.7.2013 22:45

Taky je u nás móóc slimáků... Noví sousedi sekali trávu loni na jaře a pak až předvčerem... Jeden den jsem vysadila doma předpěstovanou majoránku, druhý den tam byly jen stonky :-((  - mrzí mne to, my ji moc rádi. Koupila jsem kelímek, udělala 6 trsů - přežilo 5 (aspoň to). Z okurek mi nechali jen šťopičky. Lilie, co byly blízko u hranice, taky nepokvetou - zůstaly z nich 3 cm stonku. Vyžrali mi půl řádku petržele. Ožírají celer, bramborovou nať, hrášek. Zatím nechali na pokoji rajčata (ta jsou pěkná, ale plody zatím malinké a pár), česnek, cibuli. Z patnácti sprekélií vykvetla jedna, ostatním ožrali poupata. Dokonce lezli na větvičky kvetoucích trojpuků a žrali květy, tak jsem je sklepávala, žrali i drobnolistý jilm a minismrček... Denně jsem jich sebrala dva sáčky. Teď, když to pokosili, jsem zvědavá, co slimouši udělají. Sousedi totiž na zahradu nechodí a nezalévají, takže pod tou přerostlou trávou je suchá zem. Jestli se na to konto všichni slimáci odstěhují ke mně do zeleného, tak mne klepne frown. Jinak jsem letos nějak nestihla stříknout hrušně na rez, tak jsou celé žlutohnědé a bez hrušek, jablek je tak akorát, nektarinka poprvé zaplodila, broskev je obalená, švestek, rynglí a třešní poskrovnu - včeličky to nestíhaly... Ale všechno nesežrané roste jako divé, bylo hodně vláhy.   :-)))           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 211.79 (?), 3.7.2013 3:13

I JÁ sitrochu pobrečím, sice slimáky trochu taky mám ale musím říct že mě nesežrali žádnou rostlinku, opatření kterému se smáli sousedi(nařezané plastové trubky na 20 cm nasazené na rostlinky po vysadbě, již jsem to tu psal)ale co mě uvádí k šílenství je že mám strašně málo květů na rajčatech a když kvety jsou tak cca 1/3 uschne opadne ale rajče se neoběví.Přitom některé rostliny jsou abnormálně vzrostlé a silné, že jsem takové ještě neměl.Přitom když se květy udrží a nahodí rajče tak je to tak metr, metr dvacet nad zemí.Při zastřihnutí za 7-8 vijanem budu mít tak 4-5 rajčat na rostlině.Ve foliaku asi budu muset udělat díry do stropu rostliny mají už ze 2 metry a rajčat poskrovnu, zato stonek by mohl používat Bubka ke skoku o tyči.Nejvíc mě však žereangry že soused naproti cca 30 m, má normálně rajčata osypaná, velká, sice ještě nezrajou ale rostliny jako cumel, já jim asi začnu spívat nebo je masírovat aby plodily normálně (nebo že by to dělal soused). A to abych se ho zeptal, co jim přidal, tak to ani náhodou. Za ty pošklebky to nestojí.Radějí zatančím nějaký indiánský tanec a snad mě velký Manitů nebo jak se to píše vyslyší, růstu zdar a závisti zvláště wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 224.39 (?), 3.7.2013 8:03

Nepřehnal jste to s dusíkem?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petra P. - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (66) - 156.216 (?), 3.7.2013 10:12

Já jsem tady, není tomu dávno, "plakala" nad paprikami. Musím zaklepat - už se vzpamatovaly a znovu nasazují květy, ostříhání malých plodů se nakonec vyplatilo, i když mi to teda rvalo srdce na kusy smiley Rajčata máme taky hodně mohutná, ale skoro nekvetou, plodů mají zatím málo a našla jsem i zaschlé květy - pěstujeme na záhonu. Kedlubnám, rybízu, okurkám, srstkám, broskvím, jahodám, malinám, hrášku, borůvkám, dýním, cuketám, mrkvi, petrželi, červené řepě, bramborám, vínu a celeru se zatím daří dobře, cibule je špatná, ale tu my nemáme pěknou žádný rok, asi na to máme špatnou půdu. Loni vysazený česnek je hezký, jarní už tolik ne, je pořád malinký. Ve skleníku mám jen ty zmíněné papriky, nějaké květáky, které mají obří listy a růžici zatím žádnou, špenát jsem vysévala natřikrát a ujal se mi až ten poslední - nějaký novozélandský - když jsem ho dala do truhlíku, v záhonku ho zpracovali mravenci a zůstalo tam jen 6 rostlinek. Melouny jsem zasela pozdě, takže mají v současné době jen dva pravé listy. Musím říct, že je to všechno celkem ucházející na to, jakou jsem původně čekala katastrofu. Pro fórum Zahrada - Petra z jižní Moravy laugh cool

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 129.8 (?), 3.7.2013 17:18

Reaguji na ten dusík taky jsem přemýšlel ale nic mě nenapadlo včem bych tam velké množství narval.Dávám kristalon cca co 14 dní občas zaliju vykvašenými zálistky z rajčat takže mě nic nenapadá, máte představu čím ho přebít nebo tak něco?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 255.44 (?), 25.7.2013 20:30

Tak ja si taky postezuju. Fazole mne nejdriv spalil mraz, pak je dvakrat prepasli jeleni. Pred tydnem jsem vysadil novy a uz jsou venku a vypadaji pekne.Okru mne trikrat sezrali jeleni a nebude z ni asi nic. Sladky zemaky mne sezrali jeleni, a co jsem vysadil novy, uz byly krasny a vcera mne je zase sezrali jeleni. Jenom okurky a rajcata jsou nadherny. Na jeleny uz su poradne naštvanej.Mam kolem dokola plot, ale pro ne neexistuje. Udelaji hop a jdou dal, jako kdyby tam zadnej plot nebyl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vjk - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (539) - 215.11 (?), 3.7.2013 12:40

Já si nestěžuju. Sice mi z 10 okurek zůstaly jen 3 a půl, papriky skoro nerostou, rajčata nekvetou, cuketa roste jen jedna, brambory a cibule uhnily, fazole raději vůbec nevyklíčily, řepa je už skoro 2 měsíce pořád stejná. Proti tomu, že jsem měl před měsícem a týdnem na dolní zahradě 20 čísel vody a o týden později mi přes celou šířku zahraday tekla půl metru hluboká dravá řeka, je to všechno vlastně úplná nádhera. Takže já jsem vlastně spokojen. VJK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
jarda7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (641) - 5.249 (?), 3.7.2013 16:53

I já jsem v pohodě - když čtu to fňukání - každý rok se něco nevyvede, rajčata venku nasadila obrovské plody jako dětská pěst (Stupické rané), možná i dozrají, cukety už mají žluté "cigaretky" - je to paráda!

Ptáčky jsem nakrmil třešněmi, višně už mi ponechali.

Meruňky vybuchly, včely spaly pod peřinkami, co jsem nestihl štětečkem, to nemám.

Broskve, jabloně, hrušně - obsypáno - jednotím o 106!

Takže zatím úspěšný rok - byly i horší!! J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika