Jaká rajčata pěstujete



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3237) - 5.149 (?) 
13.3.2012 7:08, zobrazeno: 162876x

Možná by bylo zajímavé zjistit, jaká z těch několika tisíc odrůd rajčat se pěstují u nás, teď v roce 2012. Pokud jste ochotni podílet se na vytvoření této databáze, uveďte prosím odrůdy, které jste letos vyseli. V žádném případě si neosvojuji právo tuto diskuzi nějakým způsobem moderovat. Já mám letos vysety tyto odrůdy: Na konzervaci ev.sušení-San Marzano 3,San Marzano Gigante, San Marzano Lampadina, San Marzano nano, Corzaro, Roma nano, Napoli, Principe Borghese, Šejk; Beefsteaková rajčata- Brutus, Cuor di Bue, Marmande, Beefmaster; Ostatní-Start, Stupické polní rané, Bejbino, Pollicino, Gardener´s delight, Gold Roma, Orange banana, Tigerella, Minibell. I když to jsou podle šlechtitelů všechno výborné odrůdy, tak možná diskuze po ukončení sezóny by ukázala jaké ty odrůdy opravdu jsou.

          Mr Big

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3237) - 5.149 (?), 13.3.2012 7:18

Zapomněl jsem ještě Philova

               Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vjk - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (539) - 215.11 (?), 13.3.2012 8:11

Přímý konzum - Bejbino a letos poprvé Stupické polní rané místo obvyklého Start F1,  lečo a konzervace - Parto F1. VJK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 50.2 (?), 13.3.2012 8:30

Bálkónová - Vilma

Keříčková - Dulcia (žlutá), Pavlína

Tyčková:

drobnoplodá - Rio grande (oválné), Pollicino (oválné), Bejbino, Sweet million, Ildi (žluté), Perun (žluté)

velkoplodá  - Býčí srdce (300g), Obří (1kg), Cuor di Bue (160-180g)

středněplodá - Start S, Stupické polní ranné, Sláva Porýní, Orkado, Tornádo, San Marzano 3

Od každého druhu (17) jsem nasela po 5 ks a vyšli na 95%, takže budu rozdávat po sousedech...smiley. Lenča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 50.2 (?), 10.1.2013 18:00

Balkónová - VILMA, v květináčích - malá úroda, ale syn na ozobávání spokojen (asi opět vyseji)

Keříčková - DULCIA (žlutá) -velká a raná plodnost, ale chuť nedobrá (už nevyseju)

           - PAVLÍNA - velmi silný vzrůst, málo plodná, obrovské plody (už nevyseju)

Tyčková - POLLICINO -venku a ve skleníku velmi silný vzrůst, venku i plodnost, ale nic moc chuťově. Zato pěstovaná ve kbelíku s nedostatkem vody = malý, slabý vzrůst =  menší, ale slaďoučké plody, pro mě delikatesa.

BEJBINO - měla jsem větší očekávání

SWEET MILLION - pro mě po malinkém Pollicinu 2. nejlepší

ILDY - nemám takovou úrodu jako ostatní, ale chuťově dobré

PERUN - nevadí mi tolik, že je moučnatý, ale jak se rozjíždí, stále odlamovat zálístky ze všech možných jeho částí, jinakje to džungle!

Velkoplodá - měla jsem větší očekávání

Středněplodá - START S - opět spokojená

STUPICKÉ POLNÍ RANNÉ - malá úroda, ale dobrá chuť

ORKÁDO - krásně mohutné rostliny i plodnost

TORNÁDO - opět spokojenost

SAN MARZANO - nedozrálo

Letos budu mít méně času, tudíž omezím pěstování na osvědčené odrůdy, ať se daří, Lenča.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 120.239 (?), 5.4.2013 13:24

Len malá poznámka, Cuor di Bue a Býčí srdce sú jeden druh.2

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 133.163 (?), 13.3.2012 8:34

Prozatím jsem vysel rarity a odrůdy určené k "rychlení" do květináčů. 

Bejbino
Caspar
Černý Maur
Dětskij Sladkij Slivka
Dětskij Smak
Finik Krasnyj
Finik Želtyj
Golden Santa
Ildi
Kumato
Mini San Marzano
Nasťa Slasťona
Orange Santa
Popugajčik
Principe Borghese
Rosada
Sacharnaja sliva krasnaja
Samocvet Izmurudnyj
Sladkaja Děvočka
Sweet Cherry
Sweet Olive
Tomatoberry Garden
Toritto
Venus
Vilma

Odrůda Ildi prozatím nevyklíčila ani z jedné várky (doba exp. 2012) což mne velmi překvapuje. Ani není vidět u nás v obchodech, ještě že to jistí dvě semenářské firmy ve Valticích a Mikulově.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 22.3.2012 16:36

Přidávám pár dalších odrůd z nedělního výsevu. Balkonové Venus a Vilma již mají první malé plody.

Alye Sveči
Baltimor
Banan Krasnyj
Black Krim
Byče Serdce Rozovoe
Corsaro
Cygan
Čelnok
Čelnok
Čibis
Čuchloma
Damskie Palčiki
Damskij Ugodnik
Fregat
Gulliver
Chochloma
Knopka
Krupnaja Slivka
Marusja
Moskovskij Delikates
Novinka Pridnestrovja
Oranževyj Banán
Palmira
Percevidnyj
Percevidnyj Želtyj
Raketa
Roma
Rozovoe Serdce
San Marzano 3
Severnaja Krasavica
Severnoe Čudo
Sibirskij Piruet
Slivovka
Sosulka Krasnaja
Torquay
Volovje Serdce
Zemljak
Zolotaja Andromeda
Zolotaja Pulja

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 148.21 (?), 13.3.2012 10:58

Zdravim, u mna je kazdorocne top odroda Ambros F1, kazdy rok, si z z nej dopestuvavam cca 15 sadenic, nakolko rad experimentujem, tak kazdy rok, skusam aj nieco nove.

Tento rok uz mam vysiate Jerguš F1, Dona F1 a Bejbino F1, s kazdej s tychto troch odrôd, si planujem nechat po 5 rastlin. Dona F1 som mal uz aj minuly rok a vyhovovali mi.  Prajem pekny den P.Z.

PS: Obdivujem siroku paletu odrôd Mireka yes, keby som mal viac casu, viac miesta a viac penazi, tak by som mozno tiez viacej experimentoval... Je to pekne hobby, mate môj obdiv. yes

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Zdenci - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 245.30 (?), 13.3.2012 20:07

Já mám vysety odrůdy: Bejbino, Minigold, Start, Vilma, Ildi, Sladkaja Děvočka, Zolotaja Andromeda, Rubínek, Tigerella, Black Trufle, Orange Banana, Orange Strawberry, White Cherry, Black Cherry, Green Zebra, Goldkrone, Striped Stuffer, Currant, Lemon Plum, Riesentraube, Brown Berry, Tumblling Tom Yellow a Tumblling Tom Red. Celkem 90 rostlinek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika