Jak vypěstovat krásné sazenice rajčat



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
vito - (20) - 225.146 (?) 
11.3.2017 20:31, zobrazeno: 50804x
Omlouvám se jestli se budu opakovat. Mě by zajímalo jak vypěstovat zdravé sazenice rajčat popřípadě paprik. Mě jde o to aby sazenice nebyly vytáhlé aby byly silné a zdravě zelené. Co je pro to nutné světlo, teplota,zálivka. Napište svoje zkušenosti s pěstováním. Někdy se mě podaří vypěstovat sazenice že jsou silné jak malíšek u ruky a někdy jsou strašně slabé.
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 61.34 (?), 11.3.2017 22:31

zdravim, za oknem mi to taky nefungovalo, tak jsem zkoušel vynášet ven, ale taky jsem nebyl příliš spokojen. tak už druhým rokem dávám v dubnu malé sazeničky do studeného pařeniště, na noc přikrývám, rám podle růstu sazenic postupně zvedám a s výsledky jsem maximálně spokojen. jen ještě musím vyřešit oddělení jednotlivých rostlin, abych zbytečně nepoškozoval kořeny při oddělování - letos chci z plastových pásů jakousi mřížku, takže jednotlivé rostliny od sebe budou odděleny. 

  bydlím v mrazové kotlině - 100 semen vysévám kolem 5. března, na konci března pikíruju, kolem 10. dubna dávám do pařeniště a kolem 20. května vysazuju téměř metrové zdravé rostliny, první zralá rajčata na přelomu července/srpna

v době, kdy jsem pěstoval za oknem a přes den nosil ven, jsem uvažoval o přisvěcování, ale je to celkem velká investice. zatímco pařeniště je prostý rám s igelitem.

skleník jsem zavrhl, musel by být vytápěný.

ať se daří Petr

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 228.74 (?), 12.3.2017 0:17

Světlo, mírný vítr a ideálně i nějaké UV, aby rajčata nebyla překvapená po finálním vysazení ven. Pařeniště ani skleník bohužel nemám, ale loni jsem rajčata "venčila" víc než 14 dnů před vysazením, každý den déle. Za tu dobu se jim výrazně zlepšil habitus.

Kromě světla udělá hodně pohyb větrem - motivuje to stonky k tomu, aby se zpevnily. Letos chci na dobu, co budou sazenice na okně, instalovat větrák a občas profouknout. Zatím dělám paprikám ručně aerobik - drkám do nich. Ale asi to nebude stačit :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 138.131 (?), 12.3.2017 7:18

papriky se dají v bytě vypěstovat solidní ještě jakž takž.Horší rajčata.Taky bych je chtěla pěkné.Předloni se mi to částečně zdařilo-vysela sem později -v půli března a po měsíci vynesla do foliáku.Rajčata slušně zpevnila, byla pěkná, pevná.Loni sem to chtěla udělat podobně-bohužel bylo špatné počasí, rajčata se mi nachladila, nerostla a velká část odešla.Některé odrůdy to horší počasí zvládly líp/tedy hybridy Tornado/.Letos sem radši neriskovala a vysela rajské v unorubudou zatím doma.Papriky už mám slušné, zvlášt Corno di Torro, Najerano Rojo, a nějaké hybridní kapie si vedou skvěle.A samozřejmě chilli Jalapeńo a Pimiento de Padron, ty jsou jak plevel.Rajčata mám ještě malá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 238.245 (?), 21.4.2017 8:34

Už dávnejšie som sa dočítala, že v minulosti v kláštoroch to bolo, že mali záhrady úžasné a keď predpestovávali rastlinky, tak sa im prihovárali a pohládzali ich... ale nejde tu o ezoteriku, čo sa týka pohládzania, tak vlastne imitovali pohyb vetru a rastlinky boli silnejšie... tak to už pár rokov na sadeničkách aplikujem :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 225.146 (?), 12.3.2017 10:25
Přidávám obrázek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
magda51 - (8) - 195.52 (?), 12.3.2017 14:55

Dobrý den. Každoročně si předpěstovávám rajčata doma v hlíně, kterou si dovezu ze zahrádky. Všechna semínka vzešla, ale asi po týdnu sazeničkám zaschly listy a sazenice odumřely. Viz obrázek. Nasela jsem znovu - tentokrát do zakoupeného výsevního substrátu. Sazeničky zatím vypadají nadějně. Mám obavu, když je po přepikýrování přesadím do hlíny ze záhrádky, aby znovu neodešly. Měla bych hlínu ze zahrádky předtím nějak ošetřit? Děkuji za odpověď.

zaschlé_lístky_rajčete
zaschlé_lístky_rajčete
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 234.228 (?), 14.3.2017 13:47

Různé druhy hlíny se používají na výrobu cihel. Pro předpěstování sazenic si pořiďte buď vlastní kompost, nemáte-li, pak zakupte některý ze substrátů, třeba pro balkonové rostliny, nebo jiný podobný. Rostlina na obrázku zašla pravděpodobně v důsledku houbové choroby nebo špatných fyziologických podmínek (voda. teplota, špatná půdní struktura), to se takto nedá určit. V.L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 173.17 (?), 14.3.2017 15:01

Když se dívám na tu fotku, tak se mně zdá, že tu hlínu máte přemokřenou. Bylo by dobré podívat se na kořínek. Podle mne kořen uhnil a teprve následkem toho uschly i lístky. Opravdu by to chtělo namíchat si trochu něco lehčího,  aby to rychleji vysychalo, třeba půl na půl tu hlínu a substrát. Zalívat až to proschne. Pokud jde o tu hlínu, tak rajčata budete asi stejně pěstovat v ní, takže pokud ji nemáte zamořenou nějakou nebezpečnou chorobou, tak by neměla být nevhodná ani pro klíčení ani pro předpěstování sazenic.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 27.22 (?), 19.3.2017 8:56

Dobrý den, pokud chtete mít jistou kvalitní hlíny bez různých červů, tak ji dejte do trouby, aby se "vydezinfikovala". Upozorňuji ale, že to příšerně páchne, nicméně výsledek stojí za to.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika