Jak předcházet tvorbě žlutého límce u rajčat?



Dejvak - (1) - 223.8 (?) 
12.12.2019 8:23, zobrazeno: 1770x

Pěkný den přeji,

chci se zeptat místních odborníků na rajčata jestli by pomohlo rajčata ve skleníku přes léto přistínit rašlovým úpletem s 50 procentní propustností světla k omezení tvorby žlutého límce. Mám za to, že se žlutý límec tvoří hlavně při velkém horku, ale když je stejně ve stínu přes 30 °C tak nevím, jestli s tím ten úplet nějak pomůže. Je pravda, že jsem letos měl hlavně odrůdy, které jsou k tvorbě žlutého límce zřejmě náchylné (Start S a Stupické skleníkové), proto můj druhý dotaz zní, jaké odrůdy jsou čím jak nejvíc chuťově podobné jako Start S a přitom netrpí na žlutý límec?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 168.103 (?), 12.12.2019 9:22

podle mě je tvorba žlutého límce vlastnost odrůdy, například právě u Stupického. Ale přirozeně ta současná horka nesvědčí žádným rostlinám ve skleníku. Stínění je žádoucí, podle mě je ale účinnější ho nainstalovat na skleník zvenku, protože celá konstrukce skleníku se na slunci neskutečně rozpálí a výrazně zvyšuje teplotu uvnitř. Z jiných odrůd bych doporučil Tornádo F1. Po letech pěstování jiných odrůd se k Tornádu opět vracím, oproti novějším odrůdám netrpí ve skleníku v poslední době rozšířenou Černí rajčatovou a letos mi vydrželo růst bez postřiků až do konce listopadu. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 167.78 (?), 12.12.2019 18:25
Mne sa žlty limec robi na plodoch Start F1 ktore su vystavene priamemu slnku. Na plodoch ktore su zakryte listami sa nerobi. Keď sadim dve rastliny k jednomu kolíku, tak je porast hustejší a žltych limcov je menej, na vrchnych poschodiach tomu ale nezabranim. Start F1 povazujem za jednu z najchutnejších odrod tak ju nahradzať nebudem.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika