Jak omezit výšku rajčat?



433kefudflodur - (22) - 79.34 (?) 
11.9.2018 10:11, zobrazeno: 2969x

Vzhledem k vyvýšeným záhonům cca 1m od podlahy skleníku mám problém s výškou rostlin rajčat. Ve výšce 2,5m od podlahy mám natažený ocelový drát na kterém jsou zavěšeny spirály jednotlivých rostlin rajčat i okurek. Nad tím roste vinná réva pnoucí se pod stropem skleníku. Vrcholky rajčat zarůstají do révy a je z toho nepřehledný mumraj. Uvítám radu jak v příštím roce rostliny ošetřit ať už k vůli révě tak i věku. Mám na mysli zda je vhodnější za 3-tím květenstvím rostlinu pěstovat na 2-3 výhony tak omezit vyšší vzrůst. Nebo na 1 výhon a ve výšce 2-2,2m nechat růst směrem dolů, případně jak ošetřit stonek, aniž by se v ohybu zlomil, jak se nyní stává.

skleník
skleník
skleník
skleník
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 248.215 (?), 11.9.2018 12:55

Pěstuji Bejbina na dva výhony (venku) už roky, ale stejně dorůstají cca 2,20m a část přesahující kolík, který má 1,80m i přes zaštípnutí roste dál převisle - asi bych ji musela důsledně odstraňovat. Rostliny se dělí na dva výhony asi 30cm nad zemí.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 157.239 (?), 11.9.2018 13:54

Myslete na to včas a rajčata naveďte v požadované výšce vpravo nebo vlevo-v místě ohybu pozor na zlomení! SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 173.17 (?), 11.9.2018 17:56

Já bych Vám doporučil pěstovat na více výhonů, ale to se musíte rozhodnout hned a výhony zapěstovat ze zálistků pod prvním květenstvím. Rostliny budou jistě podstatně nižší.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika