Jak a kdy zalévat rajčata bez chemie



j3david - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (188) - 244.2 (?)
21.6.2019 14:25

Bez chemie zalévat nelze! Při zalévání se nevyhnete dihydrogen monooxidu kdybyste dělal co dělal :-)

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
tovog - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (54) - 28.111 (?), 19.6.2019 0:39, zobrazeno: 2588x

Zajímá mne, jak se vyhnout plísni; především, jestli je lepší zalévat ráno nebo večer a jestli pomůže prohřátá voda z nějakého barelu.

Samozřejmě vím, že je lepší konví jen ke kořenům, ale na to nemám síly, záhonů a rajčat je moc, a písčitá půda rychle vysychá. Stříkám z hadice vodu ze studny. Pěstuji 13. sezonu a jen asi 2-3x mě chytly plíseň; to není moc, ale ten rok to je škoda. Právě vloni při tom suchu jsem zaléval víc a plíseň přišla hned v červnu; i sousedům.

Na výrobu nějakých zastřešení nelze pomyslet, jsem ve velmi větrné oblasti a všechno lítá. Na kapkovou závlahu zas nejsou peníze.

Poprvé mi chytly plíseň, když jsem je pěstoval na jednom záhoně. Řekl jsem si, že není dobré je mít na husto, a od té doby rajčata pěstuji vždy v jednom dlouhém řádku skoro na všech záhonech, Z-V směrem, před nimi z jihu dám něco sluncemilného, za nimi ze severu košťáloviny, kterým částečný stín nevadí. Takže je to i prospěšná smíšená kultura. Ale ty košťáloviny se snažím zalévat víc, protože to mají rády a chráním je tím proti sviluškám a dřepčíkům ve vedru, ale při tom se nevyhnu postříkat i rajčata - bojím se o tu plíseň.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 135.175 (?), 21.6.2019 5:04

Když už zalívat postřikem, tak jistě ráno, aby rostliny co nejdříve oschly. Rajčata nejsou žádné panenky, déšť jim také nevadí.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
j3david - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (188) - 244.2 (?), 21.6.2019 14:25

Bez chemie zalévat nelze! Při zalévání se nevyhnete dihydrogen monooxidu kdybyste dělal co dělal :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 61.77 (?), 23.6.2019 13:00
Zalevat rajcata v tomto pocasi kdy prsi kazdy tyden je naprosto zbytecne.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika