Jahodníky mají vysoké listy, proč?



host - 90.176 (?) 
3.7.2017 17:46, zobrazeno: 2903x

Mám nové jahodníky, letos podruhé plodily. Sazenice se mohutně rozrostly, mají vysoké listy a jahody jsme v tom museli hledat. Je to odrůda Karmen, dalšíchj 9 sazenic jsou Rujana a ta je ještě bohatší na zeleň, jsou vysoké tak 30 cm. Kde jsem udělala chybu? Teď po odplození jsem to všechno seřízla asi na 5-10 cm, ale některé sazenice se mohutně rozložily, mám je trochu zmenšit, rozdělit? Léta jsme byli bez jahod, něco květopas a odborník mi radil,  že sadba už byla zdegenerovaná tak vyhodit, takže mám nové a rostliny mi připadají moc bujné. Úroda byla, ale myslím že měla být už větší, že listy byly na úkor plodů. Děkuji za event. radu. Maru 

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 248.116 (?), 3.7.2017 21:46

Karmen rostou bujně a dělají větší trsy, moje mívají tak 25cm na výšku. Ale pěstuji je vždy jen na dvě sklizně, pak si dělám nové. Záleží také, čím jste hnojila (a co měly v půdě před výsadbou), možná měly víc dusíku.            Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 90.176 (?), 4.7.2017 12:43

Děkuji, nechám je ještě příští rok a pak uvidím. Maru

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.116 (?), 4.7.2017 23:03

Karmen mívají třetím rokem už drobnější jahody. Jinak je sázím začátkem srpna (už nakelímkované) většinou po bramborách, pod kterými byl hnůj, zjara a po sklizni dostanou Cererit a na zimu dávám mezi řádky kompost. Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika