Hořknutí okurek



ivap - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (754) - 243.114 (?)
15.9.2017 21:11

Pěstujte geneticky nehořké.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 11.137 (?), 3.8.2006 18:49, zobrazeno: 11453x
Již mnoho let uspěšně ve skleníku pěstuji salátové okurky. Letošní léto svým průběhem přispělo k rekordní úrodě na pohled krásných vyrovnaných plodů. Bohužel tyto plody jsou hořké a to nejen od špičky jak se to občas stane, ale prakticky v celém plodu. Zálivku jsem prováděl stejně jako jiné roky kdy se hořkost nevyskytovala, chladné noci se letošní léto prakticky nevyskytovaly -  lze říct že určitě v nemší míře než jiné roky. Může mi někdo poradit zda se něco dá dělat s již existující hořkostí, případně čeho se vystříhat v příštích letech? Jde o nevhodnou odrudu?
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 170.88 (?), 5.8.2006 8:24
Odborník na okurky nejsem a mohu se mýlit.
Z vlastní zkušenosti bych řekl, že na hořkost má  vliv i nedostatečná zálivka. Píšete že zalíváte jako jiné roky, ale když jsou extrémní vedra, musí se extrémně zalívat. Řeším to tak, že mám hodně dlouhou hadici většího průměru a až se voda v hadici na slunku ohřeje, zaliji s ní okurky. (až 30 l. teplé vody) I třeba 3x denně. Okurky rostou jak „hlopí“ a hořkost zmizela. Nutno dodat, že používám vodu ze studny, ne městskou !!
Možná bude mít někdo jiný názor, ale mě to tak funguje. Nevím ale, jestli to pomůže již hořkému okurku.  
 
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 142.1 (?), 8.8.2017 22:19

Divoká okurka bývala celá hořká, listy i plody. Šlechtěním se postupně hořkost z plodů odstranila. Běžná okurka tvoří hořké plody jen ve stresových podmínkách, třeba extrémní horko, sucho, chladno... Příště pěstujte okurky s označením geneticky nehořké, ty nezhořknou ani za nepříznivých podmínek. J. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
kladikus - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (129) - 36.18 (?), 15.9.2017 21:02

vypozoroval jsem, že se zvýšila hořkost okurek(Viktorie) pěstovaných ve skleníku, když začaly venku vedra. Zalíval jsem docela hodně a několikrát za den, přesto v tomto období bylo tak 70% okurek aspon kousek hořkých. Jak vedra polevila, tak nové okurky už hořké moc nebyly. Skleník měl otevřené dveře i protilehlé okno. Přesto je v něm, když pere letní Žbluňce, skoro 313.15Kelvinů :),

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
ivap - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (754) - 243.114 (?), 15.9.2017 21:11

Pěstujte geneticky nehořké.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 114.241 (?), 16.9.2017 0:43

Ja som pestoval Jogger, Aikon. Na obale "nehorknúca odroda", no bodaj ho... Zálievka pravidelná, no v horúčavách horké až moc...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 9.135 (?), 16.9.2017 8:28

skoro 313.15Kelvinů Příště prosím v Jaromírech, nebo jiných přítulnějších jednotkách. Kdo se s tím má přepočítávat

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika