Holandská semena



Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 141.32 (?) 
28.2.2012 22:23, zobrazeno: 16191x

Včera jsem byla v zahradnictví pro sazenice salátu. Při té příležitosti jsem se zahradníkem diskutovala o osivech zeleniny. Říkal, že všechny sazenice pěstuje z holanských semen, salát, okurky, rajčata, košťáloviny, že jsou lepší než naše. Osobně používám většinu osiv od domácích producentů, až od loni mám k dispozici ruská rajčata. Domnívám se, že odrůdy vyšlechtěné v našich podmínkách se nejvíce hodí do české či moravské zahrady. Holandsko má vyspělé zelinářství, nejsou jejich odrůdy vhodnější pro velkovýrobní pěstování? Co chuťové vlastnosti? Jde mi hlavně o okurky, papriku a rajčata. Jaké máte kdo zkušenosti?     

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 167.137 (?), 29.2.2012 9:01

Před měsícem jsem byl v Amsterdamu a na květinovém trhu byla velká většina semen italských. Nevím proč. Tak jsem si přivezl rajčata Principe Borghese, špičaté zelí a jedny ředkvičky vše made in italia! Jinak naše rajčata Tornádo, Bejbino a okurky Charlotte posílám pravidelně ke Freiburgu a na rajčata se prý chodí koukat pul vesnice, vydrží nejdéle, i okurky tam jdou výborně, Tím chci říct, že i "cizí" osivo může jít dobře někde daleko... Např. nevím odkud pochází papriky Pinokio, ale jsou vynikající.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 7.3.2012 21:16

Já si objednal nějaká semena z Holandska ale zda jsou doopravdy Holandská těžko říci, zvláště když vidíte na stránkách v různých zemích neustále se opakující sortiment (téměř identický je v Anglii). Asi to bude hlavně tím zaměřením na profesionální trh a velkovýrobu. Paprika Big Red, Hungarian Yellow Wax Sweet, Sweet Banana (puntpaprika) a jako grátis bonus jsem si vybral Inca Red Drop, dále jsem vzal na vyzkoušení okurku Telegraph. Vloni to byla hlavně rajčata ale nemyslím že odrůdy byly moc Holandské, spíše Italské (Roma, Principe Borghese, Golden Roma). Co se týče zkušeností tak rajčata standardní záležitost, papriky s okurkou jsem vysel dnes a zkušenosti budu teprve sbírat (možná se ukáží již při klíčení).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 252.138 (?), 13.5.2019 11:54

 Dobrý den  prosím kde  seženu rajský  červený holanský  tyčkový Bokáčo- (Bogačo)  nebo jak se to píše . Soused je kdysi měl a  super   , ale nikde o  nich se  na internetu nepíše Prosí  nasměrujte mi někam    Děkuji 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 252.177 (?), 27.4.2020 1:57

Dobrý den, já je dnes kupoval -prej jsou dobré ale nic jsem o nich na netu nenašel.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 36.244 (?), 27.4.2020 15:41

Zdravím, mohlo by se jednat o odrůdu Bocati F1. Mir.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika