Hniloba u stopky rajčete



host - 153.50 (?) 
4.8.2020 15:14, zobrazeno: 1089x

Dobrý den, v minulosti ojediněle, letos u poměrně hodně plodů se mě objevuje černá hniloba u stopky rajčete (ne na spodku plodu). Hniloba přechází dovnitř plodů. Je to na nezralých i zralých plodech. Můžete prosím poradit o co se jedná a jak postupovat? Fotografie je z neděle ještě před deštěm.


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2729) - 6.138 (?), 4.8.2020 19:47

Mohu se mýlit, ale tohle vypadá jako typické alternariové poškození plodu. Odpovídá to i časově. Máte rostliny úplně zdravé? Pěstujete je na stejném stanovišti jako v minulosti? Alternariová skvrnitost rajčete totiž dokáže přežít v půdě.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 153.50 (?), 7.8.2020 12:33

Dobrý den, děkuji za odpověď. Úplně zdravé určitě nejsou, i přes 2 postřiky Acrobatem mám na stanovišti velký tlak houbových chorob. Jinak na záhoně jsou po cca 4 letech, mezitím tam byl hrách, zelené hnojení, okurky a rok ležel záhon ladem. No mohla by to být jak píšete ta Alternaria solani, na listech něco než jsem je olámal bylo,  jen mě mate, že ta skvrna je vždy u mě pod stopkou, možná jsem dal až extrémní obrázek většinou je to černající flek přímo pod stopkou.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika