Při poskytování těchto stránek nám pomáhají soubory cookie. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.
Další informace.
 Zahradní grily Weber - plynové, elektrické a lávové grily 
přesný výraz

Plodová zelenina > Hniloba u stopky rajčete

Hniloba u stopky rajčete

Milan HP (747) - xxx.xxx.6.138 (?)
4.8.2020 19:47

Mohu se mýlit, ale tohle vypadá jako typické alternariové poškození plodu. Odpovídá to i časově. Máte rostliny úplně zdravé? Pěstujete je na stejném stanovišti jako v minulosti? Alternariová skvrnitost rajčete totiž dokáže přežít v půdě.

Milan HP

Ukázat polohu příspěvku v diskuzi >
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna

Hniloba u stopky rajčete

host - xxx.xxx.153.50 (?), 4.8.2020 15:14
Tento příspěvek (zjistit adresu)

Dobrý den, v minulosti ojediněle, letos u poměrně hodně plodů se mě objevuje černá hniloba u stopky rajčete (ne na spodku plodu). Hniloba přechází dovnitř plodů. Je to na nezralých i zralých plodech. Můžete prosím poradit o co se jedná a jak postupovat? Fotografie je z neděle ještě před deštěm.

Obrázky:

Připojit reakci   

Hniloba u stopky rajčete

Milan HP (747) - xxx.xxx.6.138 (?), 4.8.2020 19:47
Předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

Mohu se mýlit, ale tohle vypadá jako typické alternariové poškození plodu. Odpovídá to i časově. Máte rostliny úplně zdravé? Pěstujete je na stejném stanovišti jako v minulosti? Alternariová skvrnitost rajčete totiž dokáže přežít v půdě.

Milan HP

Připojit reakci

Hniloba u stopky rajčete

host - xxx.xxx.153.50 (?), 7.8.2020 12:33
Předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

Dobrý den, děkuji za odpověď. Úplně zdravé určitě nejsou, i přes 2 postřiky Acrobatem mám na stanovišti velký tlak houbových chorob. Jinak na záhoně jsou po cca 4 letech, mezitím tam byl hrách, zelené hnojení, okurky a rok ležel záhon ladem. No mohla by to být jak píšete ta Alternaria solani, na listech něco než jsem je olámal bylo,  jen mě mate, že ta skvrna je vždy u mě pod stopkou, možná jsem dal až extrémní obrázek většinou je to černající flek přímo pod stopkou.

Obrázky:

Připojit reakci
Fórum pro chovatele - domácí miláčci, psi, drůbež, králíci, včely, krmiva, pelíšky
Chov krůt22.9.2020
Chov krůt21.9.2020
Slepice - kolik potřebují místa20.9.2020
Slepice - kolik potřebují místa18.9.2020
Překrmení brojleři? Váha 5-6 kg14.9.2020
Překrmení brojleři? Váha 5-6 kg14.9.2020
Další příspěvky > 
Úvodní stránka | Informace o serveru | Podmínky užívání | Kontakty
Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů
(c) Lupo Media s.r.o. 1999 - 2020