Hnednuti listu i vetvicek rajcat



waldauf - (6) - 254.203 (?)
16.7.2019 21:04

Vladimire dekuji za reakci. Snazil jsem se odstipkovavat kere poctive, ale mozna malo.

Kdyz jste tu nakousl hnojeni... otazka do plena: hnojite / osetrujete chemicky? Chtel jsem mit rajcata co nejvice bez jakekoliv chemie, ale skoro si rikam, ze to snad ani nejde. Hlavne kdyz to mam takhle venku a prileti mi na to kde co.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
waldauf - (6) - 60.138 (?), 16.7.2019 8:35, zobrazeno: 3725x

Ahoj,

toto tema tu uz parkrat zaznelo. Ale fotky mi prisly odlisne od toho co trapi moje rajcatka. Mam je na balkone na jizni stranu (= hafo moc slunicka). Rajcata vyrostla opravdu hodne vysoko a rychle. Osypaly se zelenymi plody a zniceho nic mi zacaly hnednout listy a pak i cele vetve. Zkousel jsem mene zalevat, dat vic do stinu, vic zalevat... ale hnednuti stale pokracuje. Viz prilozene foto. Mate nekdo obdobnou zkusenost?

Davam sem vice fotek, aby to bylo nazornejsi a pripadne pomohly dalsim lidem.

Dekuji,

Walda

Cely ker
Cely ker
Listy
Listy
Detajl listu.
Detajl listu.
Konecne stadium
Konecne stadium
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Registrovanýuživatel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 218.212 (?), 16.7.2019 9:16

Pravděpodobně sviluška, mám jí na balkoně taky, jediné co trochu funguje je obden sprchovat postřikovačem, Zkuste postřikovačem orosit ty žluté listy jestli se neobjeví pavučinky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
ivap - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (754) - 243.114 (?), 16.7.2019 9:37

Podívejte se na spodní stranu listů, pokud hůře vidíte, tak s lupou. Pokud uvidíte rezavé až hnědé "pavoučky", kteří se pohybují, tak je to sviluška. Pokud tam nevidíte nic než černé nepohybující se tečky, je to trus třásněnek, někdy se dají i zahlédnout - cca 3 mm černé čárky, které se velmi rychle pohybují a při vyrušení utečou někam ke kmínku. Nicméně je celkem jedno, co tam máte. V případě takto silného napadení nepomůže nic než chemie, výše doporučené rosení je slabě řečeno na nic. Kupte si Vertimec, otrhejte suché listy a ošetřete roztokem 1ml/1l (na odměření si kupte v lékárně stříkačku s jehlou). Před ošetřením oberte zralé plody, ochranná lhůta jsou tři dny, poté můžete sbírat další.

Ale tipuji to spíš na ty třásněnky. na některých listech jsou vidět černé tečky i na horní straně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 60.138 (?), 16.7.2019 11:45

Dekuji za rady. Navecir se podivam a dam vedet.

Rad bych se vyhnul chemii co nejvice to pujde, ale nekdy to asi jinak nejde.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 135.151 (?), 16.7.2019 18:35

Podíval jsem se na ten první obrázek, otočil jsem si ho. Já na něm vidím, že žloutnou a usychají liysty na spodku rostliny. Pokud nenajdete na listech nic živého, tak to bude asi tím jak to Vaše rajče vypadá. Přemíra stonků při relativně malé nádobě. Rostlina je potom nucena zásobovat přednostně ty orgány, které pro život a rozmnožování potřebuje. Je to horní část rostliny, listy a stonky a plody. Všechno další spodní nepotřebné listy nezásobuje (nemá z čeho) a proto pomalu odumírají. To se děje na všech rajčatech i volně vysazených- jakmile jsou spodní listy již nepotřebné, tak postupně usychají a my je odlamujeme. Asi by to chtělo Vaši rostlinu pročistit, vystříhat výhony bez plodů a také odlámat usychající listy. Zatím bych nic nestříkal a nijak bych neupravoval hnojení.  Pokud máte rostlinu zamořenou něakými breberkami tak využijte některou z předchozích rad.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
waldauf - (6) - 254.203 (?), 16.7.2019 21:04

Vladimire dekuji za reakci. Snazil jsem se odstipkovavat kere poctive, ale mozna malo.

Kdyz jste tu nakousl hnojeni... otazka do plena: hnojite / osetrujete chemicky? Chtel jsem mit rajcata co nejvice bez jakekoliv chemie, ale skoro si rikam, ze to snad ani nejde. Hlavne kdyz to mam takhle venku a prileti mi na to kde co.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
waldauf - (6) - 254.203 (?), 16.7.2019 21:02

Tak jsem prosel rostlinu poradne (rikam si proc jsem to neudelal hned napoprve) a je zamorena takovyma bilo-sedyma brouckama. Dle rady od Ivy a intnernetu opravdu urcuji na svilusky. Mraky svilusek (viz foto). Dekuji tedy za pomoc Ive i ostatnim.

Rostliny jsou docela hodne nakazene. Da se s tim jeste neco delat? Daji se rajcata zachranit? Mam jich tam mraky a uroda tuka na dvere. :]

Mraky svilusek
Mraky svilusek
Sviluska - sarkofag :]
Sviluska - sarkofag :]
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 173.132 (?), 16.7.2019 21:07

Nejsou to molice?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
waldauf - (6) - 254.203 (?), 16.7.2019 21:14

Ano, jsou to molice. Uz od odeslani se snazim editovat muj prispevek, ale nejde mi to. Tedy upozronuji na svoji chybu - JSOU TO MOLICE, nikoliv svilusky.

Hezka stranka s "bidakama" na rajcatech.

https://agrobio.cz/poradna/clanek/23

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 173.132 (?), 16.7.2019 21:19

Postříkat mospilanem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika