Fotky vaší sklizně 2012 - od ředkviček po melouny



Bobřík - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (358) - 175.130 (?)
22.7.2012 21:24

Dobrý večer. Vždy, když otevřu tento sloupeček tak tiše obdivuji ty krásně vybatvené plody. Bohužel, já se k takovým výpěstkům nikdy nepropracuji. Je to dáno nadmořdkou výškou / skoro 800m.n.m./. No přeci se mi i v tak studeném jaru podařilo něco vypěstovat. Zdeněk  




Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9   
            
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.2 (?), 8.7.2012 9:22

Co je to za odrůdu nemám tušení, dostal jsem sazenici od známého ze Vsetína a on tomu říkal černá malina. Plod se odděluje od lůžka stejně jako malina. Roste to stejně jako mailna, v dvouletém cyklu. Není tak aromatická jako malina, má slabou řekl bych trochu ostružinovou příchuť. V teplé oblasti roste velmi bujně, u nás až tak moc neletí. Nevadí jí sucho. Když se ohnuté výhony dotknou země, zakoření.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 8.7.2012 9:31

Takže něco z ostružiny má, zkusím se popídit zda ji nemá někdo tady u nás na jihu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 175.210 (?), 2.1.2013 14:19

Velice zajímavé, ještě jsem černou malinu neviděl. Jestli je to nějaký mezidruhový kříženec tak by u něj mělo být jméno. Třeba v obilnářství se pěstuje kříženec pšenice a žita, kterému se říká tritikale. Nikdo tomu neříká trochu vyšší pšenice s jinými zrny. Zřejmě si tady pane PP, pletete dvě slova, která také začínají na p a p. Jestli se mýlím, tak se dopředu omlouvám.

brousek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 22.7.2012 11:57

Dopoledne pršelo a tak jsem probral trochu skleník. Paprika Aramis zčervenala, stejně jako Kakadu. Nechal jsem plody dozrát abych je posoudil i v botanické zralosti, Kakadu má tenkou stěnu ale zajímavě sladkou chuť, jinak většinou pro přímý konzum sklízím v technické zralosti kdy jsou papriky křupavější a šťavnatější.

Zleva Tolstjačok, Kakadu, 2x Aramis.
Zleva Tolstjačok, Kakadu, 2x Aramis.
Princ Albert ze skleníku.
Princ Albert ze skleníku.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 22.7.2012 12:20

ty papriky jsou Mirku z venku nebo ze skleniku? - musi byt dosti rane, kdyz jsou jiz cervene

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 22.7.2012 14:27

Jsou ze skleníku, vybírám si pro výsev v drtivé většině rané, max. polorané odrůdy. Papriky jakoby ukončily první etapu růstu a sklizně, při ní narůstá méně plodů ale jsou brzy, teďkom rostou jako divé a mají o hodně bohatější násadu plodů. Pokusně jsem u některých odstraňoval první malé plody ale rozdíl jsem nepozoroval. Venku je to s paprikama zatím špatné, chybí jim slunce a teplo, mokra mají dostatek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 22.7.2012 14:39

z venku zatim sklizim odrudy typu Amy a jedine co cervena je odruda Žitava

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 22.7.2012 14:51

Já sklízel něco málo Samary, Beros, Hamík, AMY také ale spíše jen na naplnění, jejich kvalita je zatím podřadná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 22.7.2012 18:47

ano, Amy je chutově bidna, ale plodu prinasi hodne

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Bobřík - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (358) - 175.130 (?), 22.7.2012 21:24

Dobrý večer. Vždy, když otevřu tento sloupeček tak tiše obdivuji ty krásně vybatvené plody. Bohužel, já se k takovým výpěstkům nikdy nepropracuji. Je to dáno nadmořdkou výškou / skoro 800m.n.m./. No přeci se mi i v tak studeném jaru podařilo něco vypěstovat. Zdeněk  




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika